1 Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

1 Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

Ce doriti de pe http://www.ecig.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Baze, arome, elichid, etc.
Daca sunt doritori, se face.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de VapeMe »

Eu doresc 500 ml VG-PG 18 mg si un pret eventual , am vazut ca ar fi 28 E cum se face cu transportul ? sa ma uit eventual si la arome.. exista un review detaliat la arome pe undeva ?
Multumesc
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

VapeMe scrie:Eu doresc 500 ml VG-PG 18 mg si un pret eventual , am vazut ca ar fi 28 E cum se face cu transportul ? sa ma uit eventual si la arome.. exista un review detaliat la arome pe undeva ?
Multumesc
Review la arome nu am cautat, eu am luat in coop-ul trecut Hazelnut (bun, dar nu prea imi plac alunele) si Old Capitan (imi place mult). Acum vreau un Tuscan Rezerve, un David Orf si un Turkish.
Data trecuta transportul pentru 1 L baza si patru arome a fost 14 euro.
Cand ne strangem pentru o comanda, voi anunta cat e transportul. E functie de greutate.
Fara transport, cei 500 ml VG-PG 18 mg iti ies 36 euro = 170 lei (comisioane incluse) daca iei la flacon sigilat de 500 ml. Iese 34 lei / 100 ml. Bine, zic eu.
Daca se ia 1 L, VG-PG 18 mg - 69 euro, deci 34,5 euro/500 ml. Nu e diferenta mare.
Pretul creste la cantitati mici, de la 500 ml in jos.
Urmeaza transportul, care se va imparti intre participanti functie de greutatea produselor alese.
La pretul final, se adauga 5 lei transportul cu posta romana in tara pana la voi.
Timpul in care coletul soseste de la eCig este aproximativ o saptamana.
Eu vreau doua arome si 250 ml baza (mai am 300), deci mi-ar conveni luat un 500 ml VG-PG 18 mg in doua cu cineva.
Simulare:
Transportul pentru doua baze VPG 18 mg la 500 ml si doua arome: €13.45.

Imagine
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

VapeMe scrie:Eu doresc 500 ml VG-PG 18 mg si un pret eventual , am vazut ca ar fi 28 E cum se face cu transportul ? sa ma uit eventual si la arome.. exista un review detaliat la arome pe undeva ?
Multumesc
Cand alegi taria, 18 mg in cazul tau, ai langa +28€, deci acestia se aduna la €8.00 cat e baza de 0 mg, pretul final e 36€.
Vezi simularea de mai sus.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de VapeMe »

Da ai dreptate nu mai socotisem si pe cei 8 euroi :) la mine exista o problema ca in cazul in care nu se face coop-ul repejor adica in maxim o saptamana o sa ma aman pe luna viitoare fiindca o sa plec din tara..
Multumesc..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de VapeMe »

Si mai exact ca sa nu incurc pe nimeni astept sa ma pun pe lista unui viitor coop in luna care urmeaza sa vina daca va mai fii.. am stat si m-am gandit si pana se face coop-ul pana vine plus timpul postei plus prepararea in care le las 7 zile sa stea mixul de lichide .. ma repet nu vreau sa incurc asa ca las pe luna viitoare daca o sa mai fie ocazia ..
Multumesc de intelegere.. !
Stima Maxima . . .

Imagine
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Stk3000 »

Ma intereseaza asta

http://www.ecig.eu/e-liquid/base-liquid ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false; de 500ml cu 0% nicotina si de PG te rog.

Un pret, si un timp pana ajunge daca se poate. mersi.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

Stk3000 scrie:Ma intereseaza asta

http://www.ecig.eu/e-liquid/base-liquid ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false; de 500ml cu 0% nicotina si de PG te rog.

Un pret, si un timp pana ajunge daca se poate. mersi.
38 lei fara transport.
Sa vedem, daca ne strangem 4 e ok, transportul fiind in jur la 14 €, cade 17 lei pe unul, plus 5 lei in tara pana la voi, = 22 lei.
Daca cineva vrea 250 ml VPG 18 mg, putem imparti 500 ml.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de mirevaly »

As dori si eu 200 ml VG-PG sau doar VG 0 mg si o esenta David Orf.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de florin64 »

buna..si eu as dori 100ml VG de O mg si o aroma david orf :roll:
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

mirevaly scrie:As dori si eu 200 ml VG-PG sau doar VG 0 mg si o esenta David Orf.
Ok. VPG-ul de ce tarie sa fie? Daca tot 0 mg nicotina, poti lua o sticla de 250 ml, care e 5 euro. Sau una VPG de 0 la 100 ml (2 euro), si una VG de 0 (2 euro).
Orice esenta eCig este 4 euro, precum se vede pe site-ul lor.
Avand in vedere ca sunteti ambii din Timisoara, tu si Florin, asta insemnand ca pentru voi pot trimite un singur colet. Daca doriti, daca nu,separat, evident.
florin64 scrie:buna..si eu as dori 100ml VG de O mg si o aroma david orf :roll:
Bun, Florine. Notat. 100ml VG de O mg si o aroma david or = 6 euro.

Eu vreau VPG de 18 mg, cam 250 ml, daca cineva doreste tot cam atat, putem imparti o sticla de 500 ml. Si daca mai intra cineva, demaram.
De ce nu iau direct o sticla de 250 ml de 18? Pentru ca de la sticle de 500 ml in jos (au precum se vede pe site au de 250 ml, 100 ml si 50 ml), pretul pe suta de ml creste mai mult.
Transportul e in jur de 14 euro, deci daca se strang 4 participanti, iese 3,4 euro = 17 lei / unul.
VapeMe scrie:Si mai exact ca sa nu incurc pe nimeni astept sa ma pun pe lista unui viitor coop in luna care urmeaza sa vina daca va mai fii.. am stat si m-am gandit si pana se face coop-ul pana vine plus timpul postei plus prepararea in care le las 7 zile sa stea mixul de lichide .. ma repet nu vreau sa incurc asa ca las pe luna viitoare daca o sa mai fie ocazia ..
Multumesc de intelegere.. !
Nicio problema, se va organiza de cate ori vor fi doritori.
Oricum, parerea mea este ca eCig-ul este cea mai buna baza, si le-am cam incercat pe toate. Si la pretul la care iese in coop, e de neegalat.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de mirevaly »

De la e-cig am incercat doar VG si e ok, dar in mod normal folosesc VPG 50/50. Intrebarea mea este vpg-ul e mai subtire in comparatie cu VG-ul lor?. Mai am o colega care ar dori o sticla de 100ml de 18 VPG. La ce pret ajunge.
Comanda poti sa o trimiti impreuna cu a lui Florin. E ok.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

mirevaly scrie:Intrebarea mea este vpg-ul e mai subtire in comparatie cu VG-ul lor?.
Nu mi s-a parut. Sau foarte putin.
mirevaly scrie:Mai am o colega care ar dori o sticla de 100ml de 18 VPG. La ce pret ajunge?
Totul la pretul de pe site plus transportul aproximativ 14 euro impartit intre participanti.
La patru in coop transportul cade 17 lei / unul.
Deci colega ta, ca oricare altul, are 2 optiuni:
- is ia o sticluta VPG 18 mg sigilata, de pe site-ul eCig, care este 11 euro (aprox. 52 lei, PayPal ia euro 4,7), fara transport, evident
- luat 500 ml sau 1 litru (ca in coop-ul trecut), unde pretul pe 100 ml baza scade, si il impartim, eu deja vreau 250 ml. Cum mai vrea ea 100 ml, ar mai fi cineva cu 150 ml si facem de-o sticluta de 500.
Depinde ce alege.
Ca sa se inteleaga cat iese pretul pe 100 ml baza, functie de cantitatea cumparata (1 sticla de 250 ml, 500 ml sau 1 litru), pun preturile mai jos:
- la sticla de 250 ml VPG 18 mg -> 42 lei/ 100 ml
- la sticla de 500 ml VPG 18 mg -> 34 lei/ 100 ml
- la sticla de 1000 ml VPG 18 mg -> 33 lei/ 100 ml
mirevaly scrie:Comanda poti sa o trimiti impreuna cu a lui Florin. E ok.
Ok.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de mirevaly »

Am trimis mail colegei mele. Varianta cu 1 litru impartit e cea mai ok. Eu nu m-am hotarat daca vreau vpg sau doar vg dat optez pentru 250 ml de 0 nicotina. Mai vreau ceva de pe site se poate?
Asta :
1.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... black.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... k-tt2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... aptor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Coop eCig (baze, arome, elichid, etc)

Mesaj de Valahul »

mirevaly scrie:Mai vreau ceva de pe site se poate?
Asta :
1.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... black.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... k-tt2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3.http://www.ecig.eu/parts-and-accessorie ... aptor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sigur.
Orice doriti de pe site.


Pentru posesorii de eVc, ce ziceti de asta bOd for Joyetech eVic?
Inox 100 %, telescopic cred.

Imagine Imagine

Pentru fanii de drip, SS Dripper Atomizer, (€49):

Imagine
One of the best atomizer for Dripping. Made in Greece by Leo from 304 stainless steel extremely durable.
It takes pre-made coils set on ceramic base that combines performance with amazing taste, and require less than a minute to be fitted. More advanced users can also re-coiled them just as any other rebuildable atomizer.


Smok RSST Stainless, €20.26, cutiuta, cu piese schimb:
Imagine

Si altele.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Încuiat