Purity RTA 18 mm

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Purity RTA 18 mm

Mesaj de Drumetul »

Hai sa incercam sa resuscitam un pic forumul asta!

Cand am vazut prima data atomizorul asta, primul gand a fost ca i perfect pentru un setup de vara, de bermude. Eventual sa l atarn de gat! Cuplat cu o baterie standard de la Innokin devine un astfel de combo. Am vrut neaparat un rta pentru combinatia asta. Celelalte optiuni nu m au incantat asa de mult asa ca am ramas la asta!
Purity RTA 18 mm!
Un mtl bun! Nici foarte restrictiv pe cea mai mare gaura, 1.2 mm si sunt doua transversal, nici sugrumat! L as fi preferat un pic mai aerat pentru gustul meu dar e ok! Buna aroma, th ul e acolo dar aspectul asta ma intereseaza mai putin, bine ca nu are th fals, deck ul desi micut nu ridica probleme de montaj. Cine a facut macar o rezistenta pe Kayfunurile vechi se va descurca perfect! Decent si j.c., isi face treaba! Ce neajuns are, fiind mic si cu a.f. pe masura se incinge destul de tare la un chain. Initial i am facut o rezistenta de 0.8 ohm cu kanthal de 27 Ga. Apoi i am tras o rezistenta de 2 ohmi cu kanthal de 29 Ga! Mai bine asa, vataj mic si nu se mai incinge asa repede!
Una peste alta e un atomizor bun care si merita banii!
P.S. Stiu ca era mai matchy cu o baterie de 18 mm dar asta am la indemana!
Fişiere ataşate
Purity.jpg
Purity.jpg (52.57 KiB) Vizualizat de 3162 ori
Purity 1.jpg
Purity 1.jpg (87.36 KiB) Vizualizat de 3162 ori
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Purity RTA 18 mm

Mesaj de Valahul »

Arata bine.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Scrie răspuns