EHpro Bachelor II RTA

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de HORATUCU »

Va aduc in atentie un aty pe care eu il consider exceptional. Luat de aici: https://www.fasttech.com/p/5684300" onclick="window.open(this.href);return false;
Materiale, constructie fara repros. Capacitate de 4ml, nu curge se serviseaza foarte usor. Deck-ul spatios ,are posibilitatea de a folosi rezistente lungi.Dual coil,eu l-am setat cu SS, AWG 26, pe 3 mm, 0.5ohm.
Pentru cine cauta un atomizor peste medie, care sa dea o aroma de nota 10, asta este. Am bagat si lichid care pt. mine era foarte agresiv si nu-l puteam folosi cu alte atomizoare. Ciudat parca-i reduce din agresivitate si-i schimba in bine aroma. Il folosesc in sistem LI, dar se poate reduce aerul fara schimbare a calitatii aromei. La aer pe minim, putin fluiera, dar mult mai slab decat altele.
Incarcare super usoara, cu orice tip de sticluta. Am incercat cu cele de la Hangsen 30 ml- fara probleme.
Dezavantaj: daca vapezi in casa, nu te poti uita la televizor.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de slavyk »

Nu poți să uiți la TV sau nu auzi TV-ul? ;) Întreb, pentru că pe mine mă deranjează zgomotul făcut de furnalele astea...
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de HORATUCU »

E unul dintre cele mai silentioase aty.
Mi l-a surclasat pe Crius. La configuratia deck-ului si la aroma.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de AdrianBV »

pacat ca nu au optiune de single coil ... era de incercat un atty postless, dar nu am avut niciodata rabdarea necesara sa setez dual coil ... am avut 2 dual coil-uri si stateau cam degeaba de fiecare data cand trebuia sa le refac build-ul ..
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de HORATUCU »

Pt. ca aveau deck-ul inghesuit. (Si eu caut un single foarte bun pt. LI, dar nu am gasit inca.)
Uita-te pe Youtoube la setarea lui, sa vezi cat spatiu este si cat de confortabil te misti.
In alta ordine de idei, la dual-uri alimentarea mi se pare ca se face mult mai bine.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de AdrianBV »

Stiu ca se face alimentarea mult mai ok ... si e si alta aroma si alta cantitate de aburi deoarece sunt 2 coil-uri care merg in paralel ...
dar pentru aroma si cantitate de aburi mai multa se consuma (aproape) dublu cantitatea de lichid ... deci pas ... daca reusesc sa imi satisfac nevoile cu single coil nu are rost sa ma duc pe dual ...

indiferent de cat de usor se face ... servisarea la dual coil dureaza mai mult ... iar eu incerc sa minimizez cat de mult se poate timpu folosit pentru aceasta nevoie ( vaping-ul ).
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de HORATUCU »

Trebuie sa te contrazic. Daca vapezi de placere si nu la concurs, sa le areti celor din jur ca-i bagi in ceata, consumul este foarte putin diferit.
Eu de exemplu nu am depasit in mod normal 4 m.l./zi, nici cu 1 nici cu 2 rezi. Daca intradevar aburul este dublu pe doua rezistente, inseamna ca lucrez involuntar la timpul de vapat. Abur mai mult decat pe un coil nu-mi trebuie, asa ca in loc de 10 secunde, vapez 6 secunde cu 2 coiluri. Depinde si de ohmii folositi si de atomizor. Cu asta nu am putut sa consum 1 tanc /zi.
PS In loc de 5 minute servisare la single, fac probabil 8 la dual. Duminica, cand e la dolce vita.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de AdrianBV »

E vorba si de tic-ul de a fuma/vapa ... chiar daca tragi mai mult abur ... tot ai ticu de a duce tigara (electronica) la gura
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: EHpro Bachelor II RTA

Mesaj de HORATUCU »

Adrian, îți dau dreptate. Îmi place atât de mult, încât nu mă pot opri nici la 2 tankuri pe zi. Le depasesc pt. prima data de când vpez.
Din păcate are o hiba: supurează pe la trapa de umplere. Nu etanseaza perfect.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns