Kayfun 5

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
Khaan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 111
Membru din: Vin Ian 24, 2014 9:11 pm

Re: Kayfun 5

Mesaj de Khaan »

Am schimbat o.. Acum este mai puțin... Dar tot nu sta uscat. Ma gândesc sa mai ridic coil ul un pic, am citit tot asa ca ar fi o soluție. Eu folosesc un clapton 2.5mm, 28 cu 32 AWG, 4 wrapuri cu spațiu, 0.55OHM, intre 25 și 30W.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
Avatar utilizator
Khaan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 111
Membru din: Vin Ian 24, 2014 9:11 pm

Re: Kayfun 5

Mesaj de Khaan »

Și lichid ctrl la 2 ture.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Kayfun 5

Mesaj de alexinos »

Uite ce sa postat in grupa de la Svoemesto :



Imagine

La inelul de la AFC unde sunt găurile de aer spune ca ar trebui acele cante puțin rotunjite sau pilite - ele distrug garnitura care duce la scurgerile neplăcute.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun 5

Mesaj de HORATUCU »

Îmi aduc aminte inceputurile când luam clone la kilogram. Trebuia băgată pila sau burghiul în toate să se apropie de ce trebuie. Alea costau câțiva coco.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Kayfun 5

Mesaj de slavyk »

Eu nu am K5 (nici măcar clonă) dar, din cîte am observat la KFL, K4, K3 și alte atomizoare din dotare, motivele scurgerilor sunt doar două, mari și late:
- lipsa etanșeității (o-ringuri defecte, montate aiurea, tank-uri sparte, asamblări filetate strîmbe, etc)
- wicking defectous (vata, fitilul de care o fi el, atinge tubul de aer de sub rezistență, unul din firele rezistenței atinge buza tubului sau orice altceva de acest gen).
Mă cam îndoiesc ca proiectanții SM să fi făcut o asemenea greșeală de începători. Nu are ce căuta o asemenea cavitate într-o zonă de etanșare.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun 5

Mesaj de HORATUCU »

Or fi angajat ceva arabi intre timp. :ggt
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
yo3ifo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 08, 2016 7:23 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun 5

Mesaj de yo3ifo »

Ce spune-ti de solutia asta ? ( apropo de reductii ) Nu stiu daca materialul este ok. Afecteaza oare plamanii nostri ?
Imagine
gimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:00 pm

Re: Kayfun 5

Mesaj de gimi »

Salut ,e ok. nu curge ?
yo3ifo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 08, 2016 7:23 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun 5

Mesaj de yo3ifo »

Eu nu am incercat inca ,, imi trebuie un popnit mai mic putin sau trebuie sa-l aduc la cote pe acesta care are undeva la 3,5mm grosime iar gaura este parca 3,2 .. Doar intrebam expertii ,, asteptam o parere ,, mi-a venit ideea citind aici despre reductii si aveam intamplator in mana un popnit .. :)
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Kayfun 5

Mesaj de slavyk »

YO3IFO, soluția ar fi bună dacă popnit-ul ăla ar fi din ceva oțel inoxidabil dar mai mult decît sigur este oțel zincat ceea ce pentru un atomizor nu este deloc bine.
yo3ifo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 08, 2016 7:23 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun 5

Mesaj de yo3ifo »

Khaan scrie:Am schimbat o.. Acum este mai puțin... Dar tot nu sta uscat. Ma gândesc sa mai ridic coil ul un pic, am citit tot asa ca ar fi o soluție. Eu folosesc un clapton 2.5mm, 28 cu 32 AWG, 4 wrapuri cu spațiu, 0.55OHM, intre 25 și 30W.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk


Eu am rezolvat cu multa vata . Incearca si tu ,, acum pocneste putin la intrarea in emisie dar merge :))))
Imagine
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Kayfun 5

Mesaj de andriipopa75 »

Fara sa fiu rautacios dar pare un produs lansat in pripa, fara celebrele preteste care duc la pretul final mare al produsului. Oricum e de apreciat ca postati si problemele avute si precizati clar si pentru ce stil de vapat se preteaza (cu modificari) .
Silviuzamfir
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iun 21, 2016 8:26 pm

Re: Kayfun 5

Mesaj de Silviuzamfir »

Eu am reusit sa restrang aerul cu partea de jos (cea care tine firele sarmei din interior) a unei rezistente BVC Aspire dupa ce am taiat capatul cu gauri laterale cu un cleste. Se potriveste perfect, doar ca trebuie sa construiesc putin mai inalte rezistentele, solutia ridicand cu 1 mm inaltimea gaurii de aer. Legat de lichidul de la baza atomizorului, eu am inceput sa reduc la 1.5 ture deschiderea lichidului si nu mai am aceasta problema, si ar trebui ca vata sa nu atinga peretii camerei de reductie. Sper ca v-am putut ajuta cu ceva. Multumesc!
Lation
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 17, 2016 6:44 pm

Re: Kayfun 5

Mesaj de Lation »

eu as vrea un Kayfun 5, dar idee n-am de unde sa-l cumpar... are un prieten (adus din Thailanda), am avut vreo doua fumuri si e super! cineva stie de unde se poate de cumparat?
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Kayfun 5

Mesaj de AdrianBV »

Cautai pe google si aflai raspunsu in 2 secunde.

Daca vrei original gasesti aici: http://www.germanvape.ro/produs/vaporiz ... kayfun-v5/" onclick="window.open(this.href);return false;

Clone gasesti aici:
http://www.smokemania.ro/ro/kayfun-v5-clone.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vapeart.ro/magazin/vaporizat ... na-by-sxk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Good luck !
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Scrie răspuns