Wtf...

VG, PG sau VPG
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Wtf...

Mesaj de stefannt »

Serios,ce se intampla cu lichidele?Sunt eu sarit de pe fix sau chiar nu mai putem gasi ceva de calitate?
Mai exact la ce ma refer,am observat de ceva timp ca vg-ul a scazut drastic in consistenta si vascozitate,iar pg-ul mai are un pic si se evaporeaza singur in sticluta!
Ca sa nu ma apuc sa bat campii pe rapiditatea cu care reusesc anumite lichide sa imbacsesca rezistenta!
Serios acum,am impresia ca din momentul in care chinezii au descoperit ca in e-lichid se poate pune apa,parca nu mai ai nici un fel de optiune!!!

Vorbesc foarte serios,mergeti la farmacie si cumparati niste glicerina neboraxata anhidra si incercati sa o vapati,e imposibil pentru ca are o vascozitate foarte mare si nu cu mult timp in urma asa era si baza vg usp de la flavour art,lichidele vg de la joyetech si dekang,etc...

De ce ma deranjeaza aditia apei in lichid?

Pentru ca scade consistenta lichidului,scade senzatia de satietate,se consuma mult mai repede si altereaza calitatea gustului...

Pentru ca te lasa cu un abur slab,fierbinte si pentru ca te scoate din minti si te face sa dai vina pe aty sau baterie atunci cand doar lichidul e vinovat...

Dar poate sunt eu dereglat si ma insel,voi ce parere aveti?

Toate cele bune.
Imagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Wtf...

Mesaj de Midnight Caller »

E unul din motivele pt. ca mi le fac "zu hauze". Liqua-ul French Pipe pe care il mai cumpar a avut 3 gusturi diferite de la 3 magazine diferite, si sunt gusturi din ce in ce mai slabe...
Nu ma pronunt la lichidele "high end" pentru ca nu le vad rostul momentan. Astept sa mai evoluez ;)
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Wtf...

Mesaj de stefannt »

Ok,si ce baze folosesti?ce consistenta are vg-ul?cel de la e-cig de exemplu e deja diluat cu apa in opinia mea...
Imagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Wtf...

Mesaj de Midnight Caller »

Folosesc exclusiv FlavourTec. Initial foloseam 70%PG-30%VG si eram multumit de volumul de aburi.
Am zis sa trec la 50-50 acum, ca simt nevoia de putin mai mult abur totusi, si nu mai am nevoie de atat de mult TH...
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Wtf...

Mesaj de alexgogo-VA »

Pg-ul ala de la dekang e in top la consum, se duce vazand cu ochii pe vivi nova, nu vreau sa ma gandesc pe un botom coil cum e :))

Acum serios, solutia mai la indemana ramane baza cu concentratie mare de nicotina (50+ si glicerina de la farmacie (aia anhidra, de porc cum zic unii)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wtf...

Mesaj de cristian »

Bazele de la ecig inca se prezinta bine in opinia mea.
Dar Pg de la inawera nu se poate vapa, am incercat-o ca atare in drip, nu da abur deloc, si th cumplit. Daca mergi juma juma cu VG e ok, dar tot are gust chimic, asa ca pas.
De la liqua eu inca mai iau cuban si este neschimbat. In rest, am avut o experienta cu un dekang, mi se facuse pofta de un dk tab, si am luat 30 ml Vg care se intindeau ca mucii, asa ca a ajuns la gunoi. Deci larevedere toate, raman pe baze ecig si arome.
As fi trecut la LBL, dar l-am incercat si nu ma satisface deloc, e ca un ceai placut si atat. E gustul meu si asta este.
Prefer un pure tobacco sau un smb.
tottenkopfheitten
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Mie Aug 06, 2014 9:16 am

Re: Wtf...

Mesaj de tottenkopfheitten »

stefannt scrie:Serios,ce se intampla cu lichidele?Sunt eu sarit de pe fix sau chiar nu mai putem gasi ceva de calitate?
Mai exact la ce ma refer,am observat de ceva timp ca vg-ul a scazut drastic in consistenta si vascozitate,iar pg-ul mai are un pic si se evaporeaza singur in sticluta!
Ca sa nu ma apuc sa bat campii pe rapiditatea cu care reusesc anumite lichide sa imbacsesca rezistenta!
Serios acum,am impresia ca din momentul in care chinezii au descoperit ca in e-lichid se poate pune apa,parca nu mai ai nici un fel de optiune!!!

Vorbesc foarte serios,mergeti la farmacie si cumparati niste glicerina neboraxata anhidra si incercati sa o vapati,e imposibil pentru ca are o vascozitate foarte mare si nu cu mult timp in urma asa era si baza vg usp de la flavour art,lichidele vg de la joyetech si dekang,etc...

De ce ma deranjeaza aditia apei in lichid?

Pentru ca scade consistenta lichidului,scade senzatia de satietate,se consuma mult mai repede si altereaza calitatea gustului...

Pentru ca te lasa cu un abur slab,fierbinte si pentru ca te scoate din minti si te face sa dai vina pe aty sau baterie atunci cand doar lichidul e vinovat...

Dar poate sunt eu dereglat si ma insel,voi ce parere aveti?

Toate cele bune.
...eu mi le fac singur
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Wtf...

Mesaj de mariandex »

Si ... ? toata lumea face la fel ....
Tottenkopfheitten , ce iti e si cu bazarul asta , deabia astept sa vad ce vrei sa vinzi .......... un record ! 17 posturi scrise in 23 de minute ....... :D , primul post 18:13 - ultimul post 18:36 .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Wtf...

Mesaj de Midnight Caller »

Astept cu interes sa posteze in bazar si sa i se stearga toate postarile
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Wtf...

Mesaj de orasanunick »

Poate vrea sa vanda neaparat azi... @mariandex ti'am dat si eu un pm acum vreo 2 saptamani :D
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wtf...

Mesaj de cristian »

Intreb si eu: nu se poate schimba regula asta de rahat cu un numar de postari inainte de a intra pe bazar?
Dupa cum se vede, regula nu face decat sa umple forumul de cacaturi, nu opreste pe nimeni sa posteze la misto si sa vezi ca intra a doua zi pe bazar.
Ori sa se lase la liber, ori sa se modereze bazarul, in sensul ca orice topic de vanzare (nu de cumparare sau donatie) sa nu poata aparare pana nu trece de moderator sau admin. Cel putin la cei cu vechime de cateva zile pe forum.
Numarul de posturi nu are relevanta, sunt oameni de isprava aici care posteaza rar, chiar daca au vechime maxima.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Wtf...

Mesaj de alexgogo-VA »

sau doar userii cu vechime de minim o luna pot posta pe bazar.
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: Wtf...

Mesaj de moremih »

Eu as propune o vechime a userilor de 3 luni pentru a putea pune anunturi pe bazar .

Sent from my Nivo using Tapatalk 2
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Wtf...

Mesaj de slavyk »

offtopic:
Serios?! Eu propun un an - doi... :D
Continuarea, dacă interesează pe cineva, la "sugestii useri"
Scrie răspuns