Baze Vapez

VG, PG sau VPG
Încuiat
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Vapez

Mesaj de Midnight Caller »

@Don Giovani: poti "printa" un document in PDF. Adica sa instalezi o "imprimanta" virtuala, care atunci cand dai "print" la un document, ti-l converteste intr-un fisier PDF...
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Vapez

Mesaj de Midnight Caller »

Midnight Caller scrie:@Don Giovani: poti "printa" un document in PDF. Adica sa instalezi o "imprimanta" virtuala, care atunci cand dai "print" la un document, ti-l converteste intr-un fisier PDF (vezi "Cute PDF Writer")...
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Baze Vapez

Mesaj de AWE »

Lol, pai iti printez un document pe care il datez cu 25 ianuarie 2014. Deci inainte de a fi intocmit, sau?
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: Baze Vapez

Mesaj de Don Giovani69 »

vallentin scrie:in atentia Luanei de pe vapersforum
daca vreti sa cautati pe google o sa descoperiti ca ultrabio chemie si ultrabio werke au acelasi sediu aceleasi numere de telefon si acelasi patron.

http://www.firmenwissen.de/az/firmenein ... _GMBH.html

http://www.ultrabio-chemie.de/

ideea vehiculata pe celalalt forum forum este inca o tentativa ieftina de manipulare, cum ca ar fi firme diferite.

daca deschide pagina ultrabio-chemie.de sus mare mare si cu verde scrie ultrabio werke gmbh.

ziua buna
Cred ca ar fi mai bărbătesc (pentru tine,cel putin ) dacă ai posta aceste întrebări dincolo.
Sper sa primești un răspuns pertinent!
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

pai citeste ce am scris te rog.
mai scriu odata
daca vizualizezi documentele puse pe celalt forum, apare scris pe document sus: data printarii 15.11.2013
un fisier pdf contine niste date ascunse.
il salvezi pe desktop la tine, si il deschizi cu notepad++
o sa-ti apara multe informatii criptate dar in jocul paginii apare automat data cand a fost creat documentul.

asta inseamna ca au modificat documentul respectiv (adica e contrafacut)
alexparazit

Re: Baze Vapez

Mesaj de alexparazit »

[/quote] Na sincer, eu deja sunt satul de rahatul asta, pe celalalt forum vezi doar adepti, de parca le trimit aia toate comenzile gratis, altfel nu inteleg de ce inversunarea asta in a demonstra ca Vapez e ''da shit'' [/quote]

pai hai sa-ti zic io dc...1.vapez-ul n-o fi 100% corect si cinstit.ok. dar alternativa nu ai ...concurenta e zero. situri fara descrieri ,preturi mai mari la unele ,in nici un caz mai mici,diversitate mare n-au fata de vapez.
2. la ce mag m-am dus ,peste tot am fost tratat cu c*** /oameni care habar n-au ce vand./nu te baga in seama.(*ce vrei si atat) la vapez am simtit ca intru si io intr-un mag de e.t. testeaza aroma, arata-mi cutare mod/rafturi cu produse la vedere ..iei te uiti ,cercetezi etc . comenzi nu primesc pe moka, nici macar n-am reducere :roll:


Cred ca ar fi mai bărbătesc (pentru tine,cel putin ) dacă ai posta aceste întrebări dincolo.
Sper sa primești un răspuns pertinent!
n-are bre' ''sange'' nici macar din spatele monitorului, ce sa mai zic de ''fata in fata''

ps- a fost careva banat de pe vapers dupa toate astea :twisted: ...i s-au sters posturile?
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

mi-e frica sa ma mut din spatele monitorului , in spatele monitorului.
inteleg ca nu e barbatesc.
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Baze Vapez

Mesaj de stef2871 »

Don Giovani69 scrie: Si faza cu printatul,este același lucru cu scos la imprimanta?
Mai exista si varianta de printat in format PDF (care in mod normal nu mai poate fi modificat daca se paroleaza) numai ca rezultatul nu este un document scris pe o foaie de hartie ci un fisier care poate fi folosit in comunicatiile electronice (exact ceea ce a pus madoc pe forum).
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: Baze Vapez

Mesaj de Don Giovani69 »

Ce mama mamelor lui de document,ca eu tot nu înțeleg( oi fi eu mai greu de cap,și totuși)!
Întrebarea mea avea un subânțeles,totuși...
Faza cu poți printa un document cu imprimanta virtuala și îl transformi...etc. am înțeles-o!
Dar oare nu e necesar ca ACEL document sa EXISTE întâi,după care sa-l printezi?
Din ce spune al nostru ilustru spiritist ( a se citi Vallentin ),documentul a fost CREAT pe 19 dar a fost PRINTAT pe 15 !
Asta chiar nu mai înțeleg, s-a întors lumea cu susul în jos de tot :twisted:
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Baze Vapez

Mesaj de AWE »

alexparazit scrie:
pai hai sa-ti zic io dc...1.vapez-ul n-o fi 100% corect si cinstit.ok. dar alternativa nu ai ...concurenta e zero. situri fara descrieri ,preturi mai mari la unele ,in nici un caz mai mici,diversitate mare n-au fata de vapez.
2. la ce mag m-am dus ,peste tot am fost tratat cu c*** /oameni care habar n-au ce vand./nu te baga in seama.(*ce vrei si atat) la vapez am simtit ca intru si io intr-un mag de e.t. testeaza aroma, arata-mi cutare mod/rafturi cu produse la vedere ..iei te uiti ,cercetezi etc . comenzi nu primesc pe moka, nici macar n-am reducere :roll:
Pai, dupa cum am mai zis, eu sunt client Vapez, n-am avut niciodata probleme cu ei, mi-a sarit in schimb tandara cand am vazut ca se coiesc (scuzati expresia) in a oferi documentatia pentru un produs anume - bazele de care e vorba - iar cand au facut-o, pare ca si cum au scos 100 de euro la imprimanta si mai stau si cu fruntea sus.
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

Don Giovani69 scrie:Ce mama mamelor lui de document,ca eu tot nu înțeleg( oi fi eu mai greu de cap,și totuși)!
Întrebarea mea avea un subânțeles,totuși...
Faza cu poți printa un document cu imprimanta virtuala și îl transformi...etc. am înțeles-o!
Dar oare nu e necesar ca ACEL document sa EXISTE întâi,după care sa-l printezi?
Din ce spune al nostru ilustru spiritist ( a se citi Vallentin ),documentul a fost CREAT pe 19 dar a fost PRINTAT pe 15 !
Asta chiar nu mai înțeleg, s-a întors lumea cu susul în jos de tot :twisted:
iti mai explic inca o data
de data aceasta cu poze
documentul de pe vapersforum tradus

Imagine


ai data cand a fost creat, de cand exista acest document, indiferent de cine a fost creat sau de cum a fost trimis (pe mail etc...)





Imagine
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

se pare ca se intelege mai greu ce vreau sa zic.

sa zicem ca il primeau de la furnizorul din germania
firma din germania il aveau in calculatorul lor si le trimitea pe email documentul.
acesta document ar fi existat cu multe luni inainte.
cum vapez vand baze cu o data anterioara celei de 19.11.2013, asta inseamna ca acest document a fost produs aici cu un pdf creator.

bla bla bla mi-e sila explic, am obosit
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Baze Vapez

Mesaj de stef2871 »

Don Giovani69 scrie: Dar oare nu e necesar ca ACEL document sa EXISTE întâi,după care sa-l printezi?
Din ce spune al nostru ilustru spiritist ( a se citi Vallentin ),documentul a fost CREAT pe 19 dar a fost PRINTAT pe 15 !
Asta chiar nu mai înțeleg, s-a întors lumea cu susul în jos de tot :twisted:
Intr-o postare anterioara cineva a pus exact documentele prezentate de madoc dar de pe un site polonez (daca remarcati acolo sunt traduse in poloneza si nu au antetul firmei care le vinde in polonia, doar datele firmei germane sunt in germana) si la o citire in paralel a acelor documente cu a celor de la madoc o sa vezi ca au acelasi format.
Dai jos documentul in germana si din pdf cu copy/paste (de asta am spus ca tebuie parolat sa nu poti modifica/copia) intr-un document word ai certificatul pe care-l poti face cum vrei tu (schimbi denumirea produsului, producatorului, etc) si ai certificatul gata pentru printare in pdf si rezulta certificatul de calitate pentru ce vrei tu.
Faza cu creat pe 19.11 si printat pe 15.11 se poate face foarte simplu: schimbi data sistemului (ii spui calculatorului ca data actuala este 15.11.2013 si in momentul in care printezi in pdf la proprietatile fisierului apare "creat pe 15.11.2013 ora ..." dar tu ai spus in document ca a fost emis pe 19.11 2013.

Daca vrei ... poti.
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Baze Vapez

Mesaj de AWE »

Dar nici macar nu conteaza, nu e un document valid din partea unui tert, gen laborator de analize deci tot nu prezinta mare importanta, indiferent de datele de print/creation.
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

eu acum am vazut certificatul TUV pus de echipa vapez pe forumul lor (sunt cam prost stiu)

Se pare ca-si da cu parul in cap cu cat posteaza mai mult. Ar trebui sa tac mai mult si sa-i las sa posteze documente mai multe.
Mentionez din start ca voi sterge din poze identitatea altei firme din germania pentru a nu fi acuzat de publicitate

Mai jos comparatie cu certificat TUV eliberat de TUV NORD
http://www.tuv-nord.com/en/industrial-s ... s-5551.htm

cuprins certificat vapez.

Imagine

alta firma din germania ( cu adevarat PREMIUM)
Imagine

ce se testeaza?
2.1 Untersuchung in einer Prüfkammer 4
2.2 Bestimmung flüchtiger, organisch-chemischer Substanzen in Luftproben 4
mit Thermodesorption und GC/MS (gemäß Arbeitsblatt AB283059) 4
2.3 Bestimmung von Formaldehyd in Luftproben; VDI 3862 Blatt 3 aus 09/99 5
2.4. Bestimmung von Nitrosaminen 5
2.5 Bestimmung von primären und sekundären Aminen, TÜV-Arbeitsblatt
283051 6
3. Probenahme und Ergebnisse 6
3.1 Bestimmung flüchtiger, organisch-chemischer Substanzen 6
in Luftproben mit Thermodesorption und GC/MS 6
3.2 Bestimmung flüchtiger, organisch-chemischer Substanzen in der
Gasphase 8
3.3 Bestimmung Formaldehyd in der Gasphase und in der Testflüssigkeit. 9
3.4 Bestimmung von Nitrosaminen 10
3.5 Bestimmung von Primären und sekundären Aminen............ . 11
4. Zusammenfassung

traducere (google ca nu's inteligent)
2.1 Testare într-o cameră de testare 4
2.2 Determinarea substanțelor organice-chimice volatile in probe de aer 4
cu desorbție termică și GC / MS (conform foii de lucru AB283059) 4
2.3 Determinarea formaldehidei în eșantioane de aer; VDI 3862 Partea 3 din 09/99 5
2.4. Analiza nitrozamine 5
2.5 Determinarea amine primare și secundare, TUV foaie de lucru
283051 6
3 Prelevarea de probe și rezultate 6
3.1 Determinarea substanțelor organice-chimice volatile 6
în probe de aer de desorbție termică și GC / MS 6

3.2 Determinarea substanțelor organice-chimice volatile din
Faza de gaz 8

3.3 Determinarea formaldehidei în fază gazoasă și în lichidul de testat. 9
3.4 Analiza nitrozamine 10
3.5 Determinarea aminelor primare și secundare ............ . 11
4 rezumat

repet, repet, repet - FAZA DE GAZ

N-au nici un fel de teste de inhalare penalele vapez premium. Certificatul TUV i este un simplu test de nitrozamina.
Zeci de teste neefectuate.

Eu va spun ca-s cele mai penale baze din germania si cele mai nesigure.

extrase de analize dintr-un TUV de la o firma din germania de care rahaturile premium nu au auzit

Imagine

tentativa de traducere cu google

Die Testflüssigkeit wurde in eine Prüfkammer aus Glas überführt,
Die in der Testflüssigkeit enthaltenen organischen Verbindungen treten je nach Siedepunkt in die Gasphase über und nach einer Sättigungszeit von 30 min.folgt dann die Probenahme, wobei abgesaugte Gasphase durch Stickstoff ersetzt
wurde. Durch diese Methode sollten die Zusammensetzung der Gase wie sie beim
Rauchen eine E-Zigarette auftreten simuliert werden.
Die Luft in der Prüfkammer wurde dann wie folgt beschrieben untersucht.
Bestimmung flüchtiger, organisch-chemischer Substanzen in Luftproben
mit Thermodesorption und GC/MS (gemäß Arbeitsblatt AB283059)

Die Probenahmen für diese Untersuchung erfolgten gemäß VDI-Richtlinie 2100 Blatt 3.
Nach dieser Richtlinie werden Luftproben aus der Luft durch ein mit TENAX gefülltes
Sorptionsrohr gezogen. Organische Luftbegleitsubstanzen werden an den TENAX adsorbiert und angereichert.Im Labor erfolgt nach Zugabe von internen Standards thermi sche Desorption und analytische Auswertung

Lichidul de testare a fost transferat într- o cameră de testare din sticlă ,
Compușii organici conținuți în lichidul de încercare , în funcție depunctul de fierbere de contact în fază de gaz și , după un timp de saturație de 30 atunci min.folgt eșantionare , a declarat fază gazoasă extras a fost înlocuit cu azot
a fost . Prin această metodă ,compoziția gazelor cum ar trebui atunci când
Fumat un e - țigară par a fi simulat .
Aerul dincamera de testare a fost evaluată apoi așa cum este descris mai jos .
Determinarea substanțelor organice - chimice volatile din probe de aer
cu desorbție termică și GC / MS ( conform foii de lucru AB283059 )

Probele pentru acest studiu au fost realizate în conformitate cu VDI 2100 partea 3
În conformitate cu această directivă , probe de aer sunt din aer de un plin de TENAX
Sorbție trase . Substanțelor care însoțesc aer organice sunt absorbite pe Tenax și laboratorul angereichert.Im efectuate după adăugarea unor standarde interne cal desorbție termică și evaluare analitică

tentativa penibile de traducere cu google, stiu, dar nu stiu germana.

Un TUV decent contine niste zeci de pagini in plus, testele chimice ala gazelor rezultate, grafice nu doar penibilitatea vapez.
In fine ambele certificate TUV sunt eliberate de aceleasi persoane de la TUV nord

dupa ce ca sunt penibile, au mai smenuit un pic tuv-ul, adica au scos din TUV denumirea firmei care produce lichidul testat.
De ce? Numai ei stiu ce mizerii mai fac acolo si ce certificate smenuiesc.
final document, va rog sa dati clic pe poza sa vedeti ce vreau sa spun.

Imagine

mai jos finalul de certificat TUV de la o adevarata firma premium din germania

Imagine

se pare ca pentru firmele serioase inginerii au pix sa semneze pe TUV

IMPORTANT
Ambele certificate TUV sunt eliberate pentru lichid
In cazul Vapez, lichidul testat este American blend 16 mg
In cazul adevaratei firme din germania care se respecta, methol 18 mg.
de ce se respecta? Poate nu ati observat la finalul documentului

Die Messergebnisse der reinen Test-Flüssigkeit und der Gasphase bei 80°C sind im
Kapitel 3 enthalten. Eine Bewertung der Ergebnisse wird auftragsgemäß von uns nicht
durchgeführt und sollte bei Bedarf von einem Toxikologen erfolgen.

textul in germana il gasiti in poza de mai sus, sa va mai uitati odata poate nu s-a inteles. La vapez nu exista asa ceva!

Rezultatele măsurătorilor de lichidul de testare pur și faza gazoasă la 80 ° C în
Capitolul 3 inclus. O evaluare a rezultatelor este de cerere de noi nu
făcut și ar trebui să se facă în funcție de necesități de către un toxicolog.

Faza gazoasa nene!

deci sa recapitulam(imi cer scuze pentru cei mai iuti de minte dar nu toti sunt la fel)

unde vedeti faza gazoaza in penibilitatea smenuita de vapez? unde-s testele ? compozitia chimica?
ambele certificate testeaza lichid cu nicotina de acord, dar vapshit premium e un banal test de nitrozamine si cum am afirmat de x ori nu au un fel de test pentru vapare in stare gazoaza. De aceea sunt niste porcarii ieftine in germania, magnet pentru vanatorii de profituri (magazinele de electronice din germania)

UNDE IN TUV_UL VAPEZ GASIM ASTA?
Imagine

grafice si compozitia lichidului teste in faza gazoasa

Imagine

undei lista cu de mai jos din care cuprinde compozitia chimica in faza gazoasa?

Imagine

De ce o adevarata firma care se respecta au certificatul TUV plin de expresia
Diese Untersuchungen sollten sowohl in der reinen Testflüssigkeit als auch in der Gasphase durchgeführt werden. Hierbei sollte die TestflÜssigkeit wie in der zur Verfü-gung gestellten E-Zigarette auf 80°C erhitzt und dann die Inhaltstoffe der Flüssigkeit in der Luft bestimmt werden.

adica

Aceste investigații trebuie efectuate atât în lichidul de testare pură și în fază gazoasă. Aici, lichidul de testare a fost încălzit la fel ca în e-țigară făcute accesibile numai la 80 ° C și apoi ingredientele lichidul poate fi determinată în aer.

de ce peste tot la o firma respectabila e vorba de faza gazoasa si la vapez nu?
de ce TUV de la vapez este un banal test de nitrozamine?

de ce la o analiza tuv cu acelasi scop, facut de alta firma se analizeaza:

Auftragsgemäß sollten die Testflüssigkeit auf folgende Inhaltstoffe untersucht werden.
Formaldehyd
• VOC
• Amine
• Nitrosamine

voi va dati seama ce scamatorie au facut? chiar nimeni nu pricepe?
o sa va rog sa cautati pe google analiza TUV pentru lichidele de tigari electronice, pentru ca asta a postat vapez, analiza facuta de ultrabio pentru un lichid, doar ca lichidul Ultrabio se pare ca este destinat sa speli pe jos cu el nu sa-l inhalezi in stare gazoasa.

va mai pun o data extras dintr-un TUV al unei firme premium din germania pentru lichidul menthol
Diese Untersuchungen sollten sowohl in der reinen Testflüssigkeit als auch in der Gasphase durchgeführt werden. Hierbei sollte die TestflÜssigkeit wie in der zur Verfü-gung gestellten E-Zigarette auf 80°C erhitzt und dann die Inhaltstoffe der Flüssigkeit in der Luft bestimmt werden.
si traducerea puteti compara textul din poza cu ce am scris eu, sau folositi google translate
Aceste investigații trebuie efectuate atât în lichidul de testare pură și în fază gazoasă. Aici, lichidul de testare a fost încălzit la fel ca în e-țigară făcute accesibile numai la 80 ° C și apoi ingredientele lichidul poate fi determinată în aer.

VAPEZ ! analize la inhalare ca vinzi baze si ai pus TUV la lichid care se pare ca are aceeasi destinatie, se spala pe jos cu el.
Scamatorie mai mare ( a se citi teapa) nimeni in Romania n-a avut tupeul s-o gandeasca macar dar s-o mai si faca!

Ultrabio firma cu terasabilitate maxima nu are bani de teste? sau fac analize ca la lichidul de parbriz?

de ce au smenuit si TUV-UL? de ce au sters exact producatorul din el?
va mai pun odata poza de pe vapersforum
(mergeti si pe vapersforum si va uitati la TUV, la sfarsit de document)

Imagine

va mai spun inca odata : cele mai penale baze din germania le-au adus sa prosteasca prostii. Am scris de la inceput ca nu;s testate la inhalare, orice rahat ar mai smenui ei nu mai are nici o valoare, acum cand din cauza scandalului au pus niste mizerii contrafacute va mai spun pana ma plicatisesc: AM AVUT DREPTATE NU"S TESTATE LA INHALARE.SUNT NISTE PENALE PREMIUM!
au un banal test de nitrozamine.

recapitulam ca v-am zis si data trecuta ca m-am aprins cam tare cand am vazut uriasa scamatorie

certificate tuv eliberate de aceeasi institutie in aceeasi tara
certificate tuv eliberate de aceeasi ingineri
certificate tuv pentru lichide ( asta a prezentat vapez, nu putem compara cu altceva lichid care contine si baza si aroma)
certificat TUV vapez modificat - de ce? era producatorul acolo? Fac apel la cei intregi la mine si care nu-s orbi. Pentru ce motiv vreodata in aceasta viata ai scoate producatorul din propriul certificat TUV?

Va recomand cu tarie sa cautati pe google adevarate teste TUV de la firme cu adevarat premium.

bazele premium vapez sunt atat de smechere ca nu au nevoie de analize la inhalare ( sau Ultrabio nu au bani ) Nu au nici un fel de teste in faza gazoasa dar sunt sigur ca vor aparea si acelea in curand. (glumeam, acum era momentul sa vina cu tot arsenalul)

deci eu nu mai pot cu atatea mizerii! V-ati luat-o PREMIUM!
Încuiat