Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

VG, PG sau VPG
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de zagga »

A vapat cineva aceste baze? Acum le-am descoperit pe site-ul vapez.ro, intru destul de rar acolo.
Pretul e bun, asemanator cu cel al bazelor Fumetto.


Imagine
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Genesis1900 »

Daca bazele Vapez Premium sunt foarte proaste.. iti dai seama ca nici astea nu-s mai stralucite.Eu unul m-am saturat sa fac colectie de Baze.In afara de Fumetto si Ecig nu gasesti nimic bun in Romania.Toate parca sunt la fel... indoite cu multa apa si foarte statice,nu reactioneaza cu aroma deloc.Strici aromele pe ele degeaba.
Oricum.. cred ca nu le-a incercat nimeni pana acum ca abia au aparut astazi pe site.Sper totusi sa ma insel in privinta lor si sa fie niste baze macar la fel ca Fumetto ca m-am saturat sa cumbar baze de pe un site...kanthal de pe alt site si arome de pe altul.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Valahul »

Ce pot fi? Probabil baze Vapez autointitulate Premium, care sunt oribile, rebranduite.
O noua abordare, gen "cele mai bune testate de noi, impecabile, etc". Asa era si cu bazele Vapez, "primele baze care isi respecta cu adevarat utilizatorii, etc".
Sloganuri comerciale.
Produse in UE pentru LEC VET SRL... UE e mare...
Sper ca astea sa nu fie facute de alt turc din Germania care face si detergenti auto.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de zagga »

Genesis1900 scrie:In afara de Fumetto si Ecig nu gasesti nimic bun in Romania.
Eu Ecig nu am vapat. Insa am luat in doua randuri King Vapure, despre care se spune ca ar fi cam acelasi lucru cu prima mentionata. Sincer, prefer Fumetto. E si mai buna, e si mai ieftina.
auras
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 38
Membru din: Mar Ian 14, 2014 6:29 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de auras »

Eu folosesc baze TOB sau KING VAPURE. Iarna folosesc VPG iar vara VG deoarece la caldura baza vpg devine prea subtire.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Motanel05 »

Am mai scris in urma cu vre-un an despre acest subiect...Nu pot sa inteleg nicicum de ce nici un reseller de la noi nu "greseste" sa aduca in oferta si baze din UK , care zicese ca este tot in UE. Pe langa faptul ca au producatori recunoscuti de baze de cea mai buna calitate (unanim recunoscute), au si reselleri care vand cu bidonul de 5L, 10L, 25L. Asta in ideia ca nu vor ai nostri sa faca contract direct cu producatorul, sa nu se incurce cu mari cantitati. Cum naiba ai noistrii iau gasit doar pe polonezi, italieni greci si alte natii?!? O banala cautare pe net ofera (gratuit) toate informatiile despre subiect. Pentru ajutor, un linc care vinde si cu bidonul de 5L :
http://bluestar-eliquid.co.uk/shop/nico ... usp-grade/" onclick="window.open(this.href);return false;
Culmea, la comanda mai mare de 30 Lire ai si transport gratuit.... Daca 5L baza cu 72mg/ml costa 325 Lire ( adica 6,5 Lire/100Ml ) oare cat ar costa adusa la noi o sticluta de 100Ml cu 18mg/ml ?!? Asta este marea intrebare! :D
maddoc
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 13, 2015 2:24 am

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de maddoc »

Cer dreptul la replica pentru a va spune doar atat:

Sa va fie rusine pentru criticarea unui produs uitandu-va la o poza.
xceprz@6paq.com
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 13, 2015 4:15 am

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de xceprz@6paq.com »

Rusine sa ne fie, stim toti cu ce te ocupi.Principala ta preocupare e profitul, te intereseaza cum sa faci fraierii de bani folosindu-te de naivitatea si buna credinta a clientului.Corectitudinea nu te caracterizeaza, esti un comerciant excelent, ai profituri uriase si banii ti-au luat mintile. Maschezi totul sub cuvinte marete gen calitate, premium etc..Mai mult ca sigur acele baze sunt luate pe 2 lei ca sa le vinzi la pretul acela pentru ca daca nu castigi cel putin dublu(la promotii) sau triplu in mod normal tu nu aduci nimic la vanzare. De aici si conclulzia ca sunt niste panarame.La 2 lei ce vrei...Imi e rusine de rusinea ta doar.
As putea pune pariu ca vinzi aceleasi zemuri vapez premium (you fail-nu suntem prosti) in alta sticla sanse sa pierd sunt aproape de zero.Probabil te ajunge disperarea.
un FOST client de-al tau
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Motanel05 »

Acum, sa stam stramb si sa judecam drept. Am fost si eu foarte iritat de preturile foarte mari practicate la noi in tara, am criticat, le-am facut "nesimtite", am protestat...Dar, am invatat dupa aceia un adevar elementar: fiecare comerciant are dreptul (prin lege!) sa puna ce pret vrea el. Sunt banii lui, este investitia lui si face ce vrea cu ea. Cei care se uita la investitie nu au dreptul sa judece sau sa critice. Au dreptul de a alege. Daca neuronii functioneaza, nu ai sa cumperi de unde vezi ca pretul este mai mare decat in alta parte. Ai dreptul si puterea de a alege si decide ce sa faci cu banii tai. Acesta este primul aspect. Al doilea este legat de calitatea produselor oferite la vanzare. Daca se vinde un produs de calitate si pretul este mai mare, mai inghiti in sec si cumperi. Dar daca platesti un pret "premium" si produsul este de o calitate indoielnica, atunci parca te apuca pandaliile...Poate ca aceste aspecte se datoreaza faptului ca la noi in tara sunt foarte putini comercianti de produse ET. La o tara cu 20 milioane locuitori, nu stiu ca sunt mai mult de 5-6 comercianti mari si puternici care sa se ocupe de ET. Ba unii dintre cei enumerati, sunt un fel de re-vanzatori ai unuia mai mare... Aici nu includ tarabele de prin magazine, ma refer la comercianti adevarati care sa faca comert exclusiv pe aceasta specialitate. De aici si lipsa concurentei, de aici "monopolul" câtorva care pot face ce vor. Daca fiecare oras ar avea cate o firmulita independententa (nu re-vanzator al unuia din capitala), poate ca situatia ar fi alta. In UK fiecare cartier are cel putin un magazin...
Revenind la subiect, nu are nimeni de ce sa se supere, fiecare face ce alege si ce vrea. Poate ca si ai nostri vanzatori de ET vor invata "esenta" comertului inventata de evrei: pret mic, calitate maxima, rulaj mare, profit mare! Si atunci nu ar mai fi nimeni suparat.
PS: ce bine ar fi fost sa nu plece din tara toti evreii... :)
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Cristi »

maddoc scrie:Cer dreptul la replica pentru a va spune doar atat:

Sa va fie rusine pentru criticarea unui produs uitandu-va la o poza.
Asa asa...

Dar cand eu am cumparat pe incredere totala baza "premium" la supra pret aproape expirata si v-ati scumpit sa-mi returnati cei 24 de lei si sa va luati zeama inapoi, ce trebuia sa fac?
Nici macar "sa va fie rusine"-le pe care l-ai aruncat aici nu vi l-am adresat. Am preferat sa ocolesc vapezul si vapointurile (care apropo sint mai scumpe) si sa-mi sfatuiesc si cunostintele sa va ocoleasca.
V-ati imbogatit cu cei 24 de lei reprezentand acea sticluta de baza "wannabe premium" ? Nu, nu cred.
Ati pierdut de 100 de ori mai mult pe termen lung si v-ati facut de cacao? Cu siguranta.
Va deranjeaza? Deloc, pentru ca obraz.
Iar acum imi rezerv dreptul (da cica as avea si asa ceva, curios nu?!) sa-mi ridic mari semne de intrebare despre un produs provenit de la aceeasi firma careia practicile obscure nu-i sint deloc straine.

P.S: iar dreptul la replica inseamna sa vii si cu argumente si dovezi care sa demonteze acuzatiile, nu doar sa le bati obrazul celor pe care i-ai "dezamagit" (sa nu folosesc cuvinte grele cum ar fi "tepuit" ca suna urat).
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de silvius »

Asta inseamna marketing prost ... dar daca merge si asa pe termen scurt.... :) . Oare de ce prostii ceilalti se chinuie cu fidelizari ? Sa vinzi baza cu apa la pret de baza fara apa si sa spui ca noua asa ni se pare normal.... iarasi marketing zero. Si ca sa ne intelegem marketing inseamna si fidelizare si sa asculti clientul, sa ii oferi ce are nevoie si inseamna pe termen lung chiar afacerea in sine. Dar ma rog , bat si eu campii aiurea in tramvai.

L.E. care ii vizeaza si pe restul: Cu laudacii/atarnacii merge cat merge dar nu o sa tina la infinit.
Avatar utilizator
DarkShadow
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Joi Iul 10, 2014 8:28 am
Localitate: Bucuresti, Dr.Taberei

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de DarkShadow »

Va salut!

Mi-a spus un amic ( acum nu stiu cat e de adevarat), ca ar fi produse... chiar in Romania :?
Unde credeti? Chiar in Bucuresti!!! :shock: Si cica... ar urma si arome! :o
Nu puneti baza pe ce am scris eu, poate fi sau nu adevarat. O sa aflm noi pana la urma...


Stima.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Valahul »

Motanel05 scrie:Acum, sa stam stramb si sa judecam drept. Am fost si eu foarte iritat de preturile foarte mari practicate la noi in tara, am criticat, le-am facut "nesimtite", am protestat...Dar, am invatat dupa aceia un adevar elementar: fiecare comerciant are dreptul (prin lege!) sa puna ce pret vrea el. Sunt banii lui, este investitia lui si face ce vrea cu ea. Cei care se uita la investitie nu au dreptul sa judece sau sa critice. Au dreptul de a alege. Daca neuronii functioneaza, nu ai sa cumperi de unde vezi ca pretul este mai mare decat in alta parte. Ai dreptul si puterea de a alege si decide ce sa faci cu banii tai. Acesta este primul aspect. Al doilea este legat de calitatea produselor oferite la vanzare. Daca se vinde un produs de calitate si pretul este mai mare, mai inghiti in sec si cumperi. Dar daca platesti un pret "premium" si produsul este de o calitate indoielnica, atunci parca te apuca pandaliile...
FELICITARI!
Stiam ca intr-o zi vei intelege, fara interventii din exterior, care mai mult poate te-ar fi debusolat la momentul respectiv. Dar eram sigur ca odata si odata vei ajunge singur la aceste concluzii, corecte de altfel. Acum ai pace, razboiul resellerilor romani s-a incheiat... securea razboilului a fost ingropata... felicitari din nou.

Daca se poate, rugamintea mea ar fi fara clone.
Cu bazele, om vedea...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
cristi76
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 27, 2014 2:14 pm

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de cristi76 »

baza care o am acum e pe terminate si as vrea sa incerc si eu baza cloud vape,a incercat-o careva sa ne spuna niste pareri despre ea?eu folosesc de ceva vreme fumetto dar ultima sticluta mi sa parut un pic mai slabuta ca th si abur fata de celelalte si plus de asta ma omoara transportul.
Pacat ca domnul MADDOC se ofuscheaza atat cad i se critica bazele dar in loc sa aduca niste baze bune aduce niste pocnitori gen vapez si "baza"(macar dac ii punea un nume)
Astept ceva pareri despre noua baza pe care as vrea sa o incerc iar daca se dovedeste un esec la fel ca celelalte 2 enumerate spun pas acestui magazin definitiv
Avatar utilizator
Stefan77
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 90
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:35 pm
Localitate: Constanta

Re: Baze Cloud Vape (produs in UE pentru LEC VET SRL)

Mesaj de Stefan77 »

Momentan vapez un lichid preparat de mine, cu aceasta baza în componenta. VPG 50/50 6mg/ml. Deocamdată, îmi lasă o impresie foarte buna. Este ușor mai agresiva ca sa zic asa, fata de baza fumetto de ex. Cumva, îmi aduce aminte de baza ecig. Nu știu cum sa explic, termenul "agresiv" mi se pare cel mai potrivit, dar nu într-un sens rău. Aroma parca e mai seaca, simt din nou aroma de tutun ca la început, când vapam ecig. De aici probabil și comparația de mai devreme. Menționez ca am vapat pana acum doar baze ecig, vapez, fumetto si atmos. Fumetto rămâne într-adevăr cel mai pufos. Îți vine cheful sa faci rotocoale. Eu zic ca merita încercată. Nu sunt nici pretențios, nici nu reușesc sa identific ingredientele dintr-un lichid, asa cum o fac unii din vechii noștri colegi. Deci sa nu dați la fata, dacă nu v-a plăcut baza, și ne întâlnim pe strada. :) Îmi pare rău ca nu am avut-o la mine, la întâlnirea vaperilor din Constanta. Cu siguranță, cei prezenți ar fi ajuns la o concluzie mai pertinenta.
Va salut,
Ștefan
Imagine
" Just because you can't dance,
doesn't mean you shouldn't dance"
-Alcohol
Scrie răspuns