Baze Totally Wicked

VG, PG sau VPG
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Baze Totally Wicked

Mesaj de Valahul »

Am luat:
100 ml Titanium Ice 72mg nicotine
1250 ml AG - Glycerine (VG) (Aqueous Glycerine - 85 parts of Glycerine and 15 parts distilled or de-ionised water), deci VG cu `15% apa.
Cum spuneam, VG-ul nu se poate vapa fara apa.
Ce spun cei de la Totally Wicked la ei pe site:
Please note: Glycerine has a much thicker consistency than Propylene Glycol and if you wish Glycerine to be the greater percentage of your mix, then we recommend you thin the Glycerine down using either distilled or de-ionised water. The recommended dilution would be 15% or, put another way 85 parts of Glycerine to 15 parts distilled or de-ionised water.
Le-am amestecat, 1100 ml AG cu 100 ml Titanium Ice 72mg nicotine rezultand 1200 ml de 6 mg nicotina.

De departe cea mai buna baza care am vapat-o vreodata. Scumpa, dar buna.
Usoara, foarte usoara, fara urma de gust, timp de raspuns extrem de mare, foarte volatila, fara urma de aciditate. Desi VG, nu depune pe gat sau piept.
Placuta, neagresiva, fara probleme cu aciditatea la stomac. E o placere sa o vapezi (vezi aisman, 15 ml/zi :D ).
Excelenta baza.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Baze Totally Wicked

Mesaj de aisman »

Chiar e cea mai buna baza pe care am vapat-o pana acum. Ieri am bagat 15ml dar nici azi nu ma las mai prejos :lol:
Valahule daca o tin tot asa, nu cred ca ma tine cat am anticipat :lol:
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Baze Totally Wicked

Mesaj de gabyg »

Si eu folosesc de ceva timp bazele de la Totally Wicked si chiar sunt bune si curate. Pacat ca nu se gasesc produse de calitate la noi in tara si trebuie sa comandam mereu dupa afara.
Eu o sa folosesc in continuare numai baze de la ei! Merita!
Scrie răspuns