Atomizor servisabil ROMDRIP

Sectiune dedicata moderilor romani
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

Salutare!

Mi-am luat inima-n dinti si m-am hotarat sa impartasesc cu voi povestea mea de vaper. Acum vreo 4 ani, am incercat sa trec la tigara electronica. In acea perioada optiunile nu erau asa de variate si incercam tot ce gaseam. Dupa o perioada de multe incercari si testari pe diferite tipuri, in speranta ca voi obtine ceea ce caut, m-am apucat sa dezolt un atomizor propriu. In ultimii 2 ani si jumatate, am experimentat diverse materiale pentru a gasi cea mai optima varianta. Am inceput cu lemn, insa am constat ca de-a lungul folosirii isi schimba dimensiunea si culoarea (poze mai jos). Apoi am trecut la aluminiu, nici cu el nu m-am inteles pentru ca vroiam sa pot vedea rezervorul de lichid. Forma finala actuala, si castigatorul, este acrilicul (plexiglass), pentru ca ofera rezistenta si transparenta necesara pentru a urmarii catintatea de lichid ramasa, plus este un izolator termic bun.

Am ales sa-l numesc ROMDRIP:
ROM - romanesc
DRIP - driper
In alta ordine driper romanesc

In continuare, as vrea sa va prezint, din punctul meu de vedere, avantajele atomizorului. Zic “din punctul meu de vedere”, deoarece, as fi foarte incantat daca as primi de la voi multe feedback-uri, pentru ca nu vreau sa ma opresc aici, si vreau ca impreuna sa-l facem mai bun.
Servisabil - se poate reconstrui usor punctul de pulverizare
Rezistenta este pre-instalata
Alimentarea se face rapid prin mustiuc, putand schimba oricand lichidul
Acces usor la punctul de pulverizare pentru a putea fi curatat sau reconstruit.
Metoda inovatoare de prindere a firului de nichelina(fara suruburi).

Detalii:
Mustiuc tip 510
Baza conector tip 510
Diametru: 20 mm
Lungime corp atomizor: 26 mm
Rezistenta: 1.8 - 2.3 ohm
Capacitate rezervor: 0.5 ml

Instalare:
https://www.youtube.com/watch?v=Bklf0kiwjYo

Zic eu ca prea multa vorbarie si date tehnice, ajung, si mai jos o sa gasiti o serie de poze cu toata evolutia si evident cu forma lui finala. Oricum astept intrebarile voastre :)
Exista si un pachet pentru vanzare format din Atomizor, mustiuc negru platic si manualul(ultima poza) de utilizare la pretul de 50 RON + taxe de transport (poza mai jos). Pentru comenzi astept PM
Nu uitati, contez pe sinceritatea voastra si astept orice parere, de orice fel de la voi.

Poze:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de stefannt »

deci, e chiar tare jucaria. singurul genesis testat de mine ce reda gustul aromei exact asa cum trebuie să fie aroma lichidului fara gust metalic sau de ars, si e singurul atomizor de drip testat de mine care nu curge! foarte tare, o sa il tragem la academie cat de curand...
Imagine
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de romaniac »

pot cumpara unul?
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

romaniac scrie:pot cumpara unul?
Salut! Binenteles! Pretul este de 50 lei + costurile de transport. Pachetul include Atomizor, mustiuc negru plastic si manualul de utilizare. Daca esti din Bucuresti, ne putem intanii in Sector 3 la intrarea in Parcul IOR din Str Baba Novac, dupa ora 19, daca nu, prin Posta Romana sau Curier. Astept un raspuns de la tine cu detaliile despre livrare. O zi buna!
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de romaniac »

Este greu de explicat cit de surprins am fost astazi cin am avut sansa sa folosesc acest atomizator. Este genial !!!! simplu si extrem de eficient o productie de vapori si o aroma incredibila . Aveam citeva foi A4 de mesh pe care am fost convins ca nu le voi mai fosi niciodata dar de care sint nespus de bucuros acum. Modul arata incredibil si este perfect pe pipele mele pe modul IQ si pe modul li Mark Bugs.

Genuev esti un maestru si acest atomizator este genial. Il voi recomanda cu placere si sinceritate tuturor clientilor si prietenilor mei de aici in tara si peste hotare.

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de alexgogo-VA »

Imagine
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de stefannt »

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

Salut baieti!
Nici nu va dati seama cat de mult inseamna pentru mine aceste mesaje de la voi si apreciez ca v-ati luat din timpul vostru pentru a-mi trimite un feedback.
Am fost uimit cand am vazut cat de bine arata montat pe pipa, Romaniac, ma bucur ca poti folosii foile de mash A4 :D .
Mai jos gasiti cateva poze cu activitatea mea de week-end.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

Am facut si un cont pe Facebook, daca sunteti interesati, il gasiti aici http://www.facebook.com/RomDrip" onclick="window.open(this.href);return false;.
iepurila
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iun 30, 2013 1:53 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de iepurila »

Omule m-ai lasat fara replica. Am fost sceptic fata de ROMDRIP dar se pare ca o carte nu se judeca dupa coperta.
Sunt placut impresionat de atomizorul asta...de materiale...de manualul de utilizare si de pret.
Nu sunt un fan al mesh-ului dar aroma redata de atomizorul tau este foarte buna.
Nu curge
Nu are probleme de alimentare
Primeste o cantitate generoasa de lichid
Se curata usor
Nu este scump
.....
Bravo omule! Felicitari pentru idei,munca,produs finit
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

Inca o data, multumesc pentru cuvintele de lauda!

Pentru iubitorii de vata:
http://youtu.be/tTSQjN34Z24
zabi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 18, 2014 10:25 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de zabi »

Dupa intalnirea de sambata din Brasov in care a fost vazut pentru prima oara acest minunat ROMDRIP, Brasovul doreste 4 bucati pentru inceput. As dori un numar de contact va rog sa luam legatura. Va multumesc.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de slavyk »

Dupa două săptamîni de teste, pot să spun că este un atomizor foarte bun - aromă 9/10, abur 9/10, th - nu prea mă interesează.
Plusuri: întreținere și servisare foarte facilă, masă redusă (practic, comparativ cu masa bateriei, neglijabilă)
Minusuri:
- diametrul exterior 20mm în loc de 22 iar flanșa de sprijin să fie la același nivel cu marginea rezervorului
- cursa pinului de contact ar trebui să fie limitată
Mulțumesc și felicitări!
Avatar utilizator
genuev
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 13, 2014 4:26 pm

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de genuev »

Salut Slavyk,

Mersi mult de feedback!

In legatura cu puntul 2 de la minusuri: "cursa pinului de contact ar trebui să fie limitată"
Poti da mai multe detalii, nu inteleg la ce te referi?
Este vorba de pinul pozitiv?

Bafta!
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Atomizor servisabil ROMDRIP

Mesaj de romaniac »

Sii eu am un aspect negativ de mentionat ::: NU AM NICI MACAR UNUL DIN CELE CU NEGRU DE PE FACEBOOK !!!!!!!!!!!!
asi dri sa cumpar doua vea rog frumos maestre!
Scrie răspuns