Intrebare => Alien 220W TC !!

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Alecs94
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 20, 2017 10:30 pm

Intrebare => Alien 220W TC !!

Mesaj de Alecs94 »

Buna ziua ! Si bine v-am gasit . Sunt nou atat pe acest site cat si in vapat si as avea o mica intrebare . Am achizitionat o tigara electronica pe nume ALIEN 220 W TC cu un TANC separat pe nume DIGIFLAVOR SIREN 25 GTA ( Tin sa mentionez ca mi-au fost recomandate de catre un prieten care vapeaza de aproximativ 4-5 ani ) si din pacate nu prea stiu cum sa il setez , adica mi-am bagat eu nasul putin prin setarile lui dar nu prea imi place gustul , parca ma zgarie pe gat .. Daca imi poate spune cineva cum sa ii fac niste setari va rog frumos .. Multumesc mult !!
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Intrebare => Alien 220W TC !!

Mesaj de HORATUCU »

Pai de ce nu-l întrebi pe prietenul tau, daca tot ti l-a recomandat? Am înțeles că e in tema.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Alecs94
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 20, 2017 10:30 pm

Re: Intrebare => Alien 220W TC !!

Mesaj de Alecs94 »

Nu il pot intreba deoarece eu sunt in alta tara plecat si nu am nici o sansa sa il contactez ...
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Intrebare => Alien 220W TC !!

Mesaj de HORATUCU »

'Țeles.
Modul nu e rau, nu ai ce sa-i faci in plus.
Despre atomizor nu pot sa spun ca nu l-am avut.
In principii largi: foloseste lichid cu cat mai putin PG, mergi pe rezistente peste 0.8 la inceput incat sa folosesti cati mai putini Wati.
Incearca insa pe Tube ca sunt tone de explicatii la obiect.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Intrebare => Alien 220W TC !!

Mesaj de Didi »

Salut,

In trecut, am facut si eu aceeasi greseala ca prietenul tau, adica i-am recomandat cuiva, care voia sa lase tigara, dispozitive cam avansate. De ce zic ca e o greseala? Pentru ca am ajuns sa cred ca trebuie sa existe pasi intermediari, de acomodare, pana la astfel de moduri/atomizoare. Acum, daca tot ai cheltuit banii, tre sa experimentezi cu lichidele si rezistentele pana gasesti punctul ala potrivit tie.
HORATUCU a zis cam tot ce trebuia.
Ce lichid folosesti si cata concentratie de nicotina are?
Scrie răspuns