Ce parere aveti?

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
MariusFTW
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mar Ian 24, 2017 10:53 pm

Ce parere aveti?

Mesaj de MariusFTW »

Ma gandeam sa-mi achizitionez o tigara electronica de tip Blister Evod cu o baterie de 650 mah, fiind incepator, am spus ca e ok. Ce parere aveti despre ea?https://etigara-electronica.ro/ro/evod/ ... &results=3
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ce parere aveti?

Mesaj de AdrianBV »

Nu conteaza daca esti incepator sau nu ...
Nu va mai uitati la "kituri de incepator"
Nu va uitati la bani ... dati 15/17 lei pe un pachet de tigari ... cu banii de pe 10/15 zile aveti de un kit decent cu care sa aveti o experienta buna a vapatului astfel incat sa va ajute sa scapati de analoage

Mod: ELeaf Pico ( 150-200 RON )
Atomizor: Subtank Mini daca vrei sa folosesti rezistente gata facute sau Serpent Mini daca vrei sa iti faci singur rezistentele ( 100-150 RON )
Baterie: Sony VTC4/5/6 ( 30-40 RON )
Incarcator: Nitecore UM10 ( https://etigara-electronica.ro/ro/incar ... -um10.html" onclick="window.open(this.href);return false; - 50 RON )

Enjoy !
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ce parere aveti?

Mesaj de Motanel05 »

Foarte bine a punctat AdrianBV, felicitari!
Pentru cei care vor sa faca pasul la vapat, poate e bine sa li se spuna amanuntit urmatoarea operatie aritmetica: voi cheltuiti acum 15 lei X 30 zile = 450 lei in fiecare luna pe tigari analoage.Stiati asta? Si daca v-ati desteptat si vreti sa scapati de calvarul analoagelor, de ce va zgarciti când vreti sa faceti acest pas? Ganditi logic, cu banii dati acum lunar pe tigari, puteti sa va luati "scule" pentru vapat pentru cel putin 1 an calendaristic! Ce ziceti, merita investitia? Daca da, treceti la vapat si nu va mai zgarciti.
Am sa mai spun o parere personala: daca din start ai un mod + atomizor de calitate, sunt sanse de 99% sa iti placa, sa te multumesca si sa fi fericit ca ai trecut la vapat. Daca ai de la inceput ceva mediocru care te face sa spui "cahh", imediat incornoratul de langa tine iti pune tigara inapoi in gura. Asa ca baieti, treceti la vapat cu scule bune, de calitate si nu veti regreta.
Si foarte important, atunci când faceti primii pasi in ale vapatului, cautati ajutorul si sfatul unuia mai vechi in vapat. Stiu caz concret in care unul, chiar daca si-a luat scule super bune, datorita alegerii la intamplare a unui lichid oribil, dupa cateva minute a declarat ca in veci nu-l mai intereseaza vapatul.....
MariusFTW
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mar Ian 24, 2017 10:53 pm

Re: Ce parere aveti?

Mesaj de MariusFTW »

Vă mulțumesc de sfaturi, așa o să fac
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ce parere aveti?

Mesaj de AdrianBV »

Fumam de 15 ani ... acum vreo 3/4/5 ani am incercat cu o magarie de tigara electronica similara cu ego aio ... normal ca dupa cateva saptamani am revenit la tigari normale si am mai bagat vreo 2/3 ani si ceva ...
Bine ... acum 3/4/5 ani nu erau toate modurile astea ... cu TC ... cu atomizoare smechere ... etc ..

Anul trecut in februarie cand m-am decis sa mai incerc odata am luat din start Cuboid frate ... sa am mod serios ... Lichidele mi le-am facut singur din baza si arome din prima zi ... Tot din prima zi am mers pe atomizor servisabil ...

Am cheltuit in hardware relax 2000 RON ... din care vreo 1000 RON am recuperat din ce am vandut ...
Am aruncat cam 700-800 RON in arome care le-am cumparat si nu mi-au placut ...

Dar in ~ 8 zile fac un an de cand nu am mai pus gura pe analoaga ... 365 de zile x 16 RON pachetul = 5840 RON ...

Deci oricum am salvat bani, am scapat de mirosul din casa, am mai multa energie si naiba stie cu cat mi-am crescut durata de viata :))
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Ce parere aveti?

Mesaj de andriipopa75 »

acum un mod + atomizor nou gasesti ~ 250 lei, buget din care la second gasesti scule ce au fost ~400 lei . Si eu iti recomand sa incepi cu un mod electronic si cu un atomizor care sa aiba rezistente si baza rba, gen subtank .
Scrie răspuns