Smok alien , ipv8 sau altceva

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Xxlmnx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 17, 2017 11:52 am

Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de Xxlmnx »

Salutari , sunt nou pe forum și sunt vaper de 1 an jumătate. Acum detin un vtc mini cu melo3 , doresc sa fac un upgrade la ceva cu 2 acumulatoare deoarece consum foarte repede bateria. Inițial imi făcea cu ochiul un releaux rx 2/3 dar am auzit ca nu sunt cine știe ce și mi sa recomandat somk alien sau ipv8 ... voi ce spuneți? Smok alien , ipv8 sau altceva mai bun ? Dețin un buget de maxim 400 lei
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de HORATUCU »

Daca vrei upgrade, părerea mea este sa te îndrepți spre moduri cu DNA /Yihi.Sunt o groaza pe piața, contează doar sa se potrivească cu gusturile tale estetice. Dacă-ți place VTC mini, mai așteaptă puțin că apare un model nou cu 2 acumulatori.Il găsești pe site la ei să-ți faci o părere. (Pt. ca eu am DNA, m-am îndreptat spre IPV8 sa am și un YIHI, datorita gabaritului redus.)
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Xxlmnx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 17, 2017 11:52 am

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de Xxlmnx »

La asta cu dna nu ma pricep ce înseamnă, scuze nu prea le am ... doar vapez .. am găsit vtc mini cu 2 acumulatori dar este foarte incomod... alien un îmi place ca design și ca display dar am înțeles ca ipv8 e mai bun dar nu prea îmi place display-ul deoarece mi se pare mic
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de HORATUCU »

Era vorba de noul evic : http://www.joyetech.com/product/evic-pr ... -atomizer/" onclick="window.open(this.href);return false; Inca nu a aparut, asa ca inca nu ai de unde sa stii daca-i incomod.
DNA, o mica cautare pe net si-ti apare o groaza de informatie, daca chiar vrei. Un mic exemplu: http://vaping360.com/dna-200-box-mods/" onclick="window.open(this.href);return false;
In rest cum am mai zis tine de tine estetica.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Xxlmnx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 17, 2017 11:52 am

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de Xxlmnx »

am vazut deci tu zici ca e mai ok ipv8 ca e Dna , dar sincer smok alien imi palce mai mult ca design ...
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de silpo »

Prietene, se pare că totuși ți-e cam lene să citești. Colegul Horatucu ți-a pus un link ca să afli câte ceva despre mod-urile cu chip DNA.
El doar îți spunea că, având deja mod cu chip DNA, a vrut să aibă și un mod cu chip YIHI. Mod-ul IPV 8 este echipat cu chip YiHi SX330 - F8. Mod-ul Smok Alien, la fel, este un mod cu chip YIHI.
Mod-urile cu chip DNA sunt mai scumpe. Depinde ce îți permiți. Văd că îți place cum arată Alien-ul. Ia-l, frate, este un mod în regulă. Dacă ai ezitări, caută recenzii despre el, sigur o să găsești câteva pe Youtube. Succes!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Smok alien , ipv8 sau altceva

Mesaj de danyel »

Vezi ca alien sta cam prost cu vopseaua, cel puțin al meu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Scrie răspuns