Vreau sa fac upgrade

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Kimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Dum Noi 13, 2016 1:48 pm

Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Kimi »

Salutare.

Folosesc un eVic VTC mini si un subtank mini de o vreme buna, anul trecut parca, nu-mi amintesc exact, si o venit momentul sa fac upgrade.

Imi fac singur rezistentele si as vrea ca la tankul pe care o sa il iau sa le pot face cat sa poate de usor. Nu stiu care tip de rezistenta e cel mai bun dar ma gandesc sa iau o rola de fused/alien clapton. Stiu ca asta o sa consume lichid mai ceva ca un motor V8 asa ca am nevoie de un tank cu o capacitate cat mai mare.
Lichidele mi le fac singur folosind baza steamok (80-vg, 10-pg, 10-apa) de care nu sunt prea multumit in sensul ca aburii sunt subtiri, mult mai subtiri ca la lichidele pe care obisnuiam sa le folosesc. Momentan pe subtank vapez ~6mg, rezistenta de 0.66 la 25w.
De eVic sunt multumit ca performante dar nu si de autonomie. Am doi acumulatori LG 3000mah pe care ii alternam (am un incarcator separat, o porcarie) dar as vrea sa ma tina mai mult bateria. Urasc sa fiu pe drum si sa raman fara baterie.

Asa ca va cer niste sfaturi.

1. Tank. Am pus ochii pe
- Smok TFV8
imi place cum se alimenteaza, nu mai trebuie sa desurubez nimic
cica nu se simte asa bine aroma

- Griffin 25 Plus
Nu-mi place cum se alimenteaza in comparatie cu TFV8
in rest pare ok, nu stiu aroma cum e fata de TFV8

- sau daca ar fi alte alternative mai bune mi-ar prinde bine niste idei

2. MOD
- Reuleaux RX 200 / 200S / RX - nu sunt sigur care e diferenta intre ele
- iJoy MAXO Quad
Maxo ma costa mai mult ca am de cumparat un acumulator in plus si e ceva mai scump. N-am nimic impotriva daca tine bateria mai mult dar sa nu fie deja prea mare si incomod de plimbat de colo colo. Ce-i drept mai mult la birou stau.
- Acumulatori? Ma gandesc sa iau tot LG 3000mah, daca nu cumva am o alternativa mai buna.

3. Baza
Dupa cateva ore de cautari si citit am inteles ca bazele de la e-potion ar fi printre cele mai bune.

4. Aroma
Pana acum nu am gasit ceva sa pot sa zic ca imi place cu adevarat. Nu-mi plac dulciurile asa ca vapez doar tutunoase. Din ce am citit cele de la flavourart ar fi bune. O sa iau cateva sa incerc, in functie de ce gasesc pe stoc. Ceva recomandari anume, sa stiu ce sa evit?


Multumesc.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Midnight Caller »

Incearca SOHO, desi nu stiu cat se mai gaseste pe meleagurile noastre

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Didi »

1) Avocado 24 - este cea mai buna investitie a mea
- aroma mai buna ca Gemini/Griffin 22
- single coil/dual coil
- 5 ml lichid
- nu are scurgeri - la multe din cele cu aer de jos am avut "lacrimi", dar poate nu am stiut eu cum sa bag bumbacul
Din ce imi dau seama, cauti ceva cu bottom airflow(eu am Avocado 24 fara bottom airflow, stiu ca au scos si varianta cu) deci nu stiu daca sugestia mea e pertinenta.
2) N-am nimic :)
3) Am incercat Fumetto Italia: VG-ul era in regula, dar la PG ceva era in neregula, avea un miros chimic, destul de puternic si nu am mai folosit-o.
4) Am folosit vreo 2 FlavourArt. Erau ok.
Kimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Dum Noi 13, 2016 1:48 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Kimi »

In mare m-am hotarat sa merg pe TFV8, Reuleaux RX200S si mai multe arome de la flavourart sa vad care imi place.

Stie cineva daca vor fi ceva promotii de black friday pe undeva?
CeaiVapat
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 26, 2016 11:24 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de CeaiVapat »

Am vazut ca va fi RX200 (primul model) la 130Ron pe Voore.ro, incepand de maine, ca oferta de BF. Eu mi-am comandat un iJoy Maxo acum cateva ore cu $38 + Limitless RDTA Classic Edition $21 de pe Elegomall.com Acumulatoare vtc5 la $4 bucata. A costat $20 transport DHL, dar ajunge in max 10 zile din China. Ca si tank, recomand iJoy Combo RDTA, e o bijuterie ! Mi-as fi luat, dar era out of stock. Am incercat Combo+Maxo @80W a unui tovaras si am ramas blocat... 3mg full VG cu ceva aroma de inghetata :D. Super nori, super aroma !
Kimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Dum Noi 13, 2016 1:48 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Kimi »

Am vazut RX200 la 130 aseara pe la 12 cand am intrat dar era deja epuizat. Frectie la picior de lemn. Vapers-one am vazut ca au black friday dar nu gasesc la ei nici RX200/S nici TFV8. Alte magazine gen ivape nu fac nimic de black friday?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de slavyk »

La voore ai văzut, nu?! Ei, au avut doar 15 bucăți RX200. S-au trecut în 3 minute! La prețurile pe care le are Ivape, ce reduceri să mai facă?!
Kimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Dum Noi 13, 2016 1:48 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de Kimi »

Stiu ca au preturi bune, dar cand vrei sa comanzi chestii de ~900 lei orice reducere ajuta.
cisss
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Feb 02, 2016 2:12 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de cisss »

CeaiVapat scrie:Am vazut ca va fi RX200 (primul model) la 130Ron pe Voore.ro, incepand de maine, ca oferta de BF. Eu mi-am comandat un iJoy Maxo acum cateva ore cu $38 + Limitless RDTA Classic Edition $21 de pe Elegomall.com Acumulatoare vtc5 la $4 bucata. A costat $20 transport DHL, dar ajunge in max 10 zile din China. Ca si tank, recomand iJoy Combo RDTA, e o bijuterie ! Mi-as fi luat, dar era out of stock. Am incercat Combo+Maxo @80W a unui tovaras si am ramas blocat... 3mg full VG cu ceva aroma de inghetata :D. Super nori, super aroma !
mersi de post.
eu m-as baga la un IJOY Limitless RDTA Mod Kit, ce stii despre elegomall, vand clone? Mi-e frica sa nu fie replici bune, au preturile prea bune.
Pe fasttech, macar la alea "authentic", stii ca nu-s clone.
Ai prieteni care au mai comandat fara probleme? Si preturile astea cu reduceri astronomice sunt constante, sau doar zilele astea cu black friday/cyber monday ?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de slavyk »

Din păcate, elegomall suferă la partea cu transportul... Cel mai ieftin, 15,20USD pentru România. Așa că prețul mic, parcă nu mai contează...
cisss
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Feb 02, 2016 2:12 pm

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de cisss »

Nu stiu ce sa zic de elegomall.com
Am tot cautat pe net review uri si cam bate vantu'.
La cat de mari par a fi chinezii astia, e cam dubios.
Am o comanda de aproape 200$ acum cu black friday asta, dar sunt cam reticent. Preturile sunt super bune daca iei de o suma frumusica.
Plata paypal, zic ca as fi safe. Oricum sunt in dubii.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vreau sa fac upgrade

Mesaj de slavyk »

Stai liniștit... E este divizia specializată pe Vape products wholesale a lui GearBest. La fel de serioși.
Scrie răspuns