Alegere??

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
marian77is
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 29, 2015 8:07 pm

Alegere??

Mesaj de marian77is »

Buna...la un buget de 250-270 ron ce-mi recomandati?o baterie reglabila de 2200mah si un Nautilus mini,in total cam 240-250 ron,sau un Joyetech Ego One Xl care e tot in banii astia +/- 30 ron...ma intereseaza aburi,aroma,cum se reflecta nicotina,durata de viata a bateriei si f important fiabilitatea rezistentelor?mersi anticipat...astept sugestii si ptr alte variante dar nu ma intereseaza momentan moduri sau scule ultraperformante...momentan folosesec un Aspire Et-S Bvc de 3ml cu o baterie Ego normala de 2200 mah de care sa zicem sunt multumit in proportie de 60-70%

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Alegere??

Mesaj de dinurm »

Daca vrei sa te apuci la un moment dat sa iti faci singur rezistentele, singura varianta este ego one cu rezistenta clr. Nautilus are un mic avantaj la volum dar mie personal ego one imi place mult mai mult ca aroma si TH. Plus la rezistentele clr ai si juice control...
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Alegere??

Mesaj de dsa »

Eu, dupa ce am trecut prin mai multe cumparaturi, m-as orienta spre un mod care sa ma tina mai mult. Daca nu te grabesti poti sa-ti comanzi de afara ca sa te incadrezi in buget. La bugetul tau poti sa-ti iei un evic vtc mini (kit complet cu tot cu atomizor ego one) si iti ramane si sa-ti iei acumulatori local. Sunt o gramada de optiuni.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Alegere??

Mesaj de Tyrex »

Eu as spune sa uiti de prostii gen eGo si sa treci la un mod mai serios si un atomizor 100% servisabil.
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Alegere??

Mesaj de claw »

Subscriu la recomandarea evic vtc mini kit, o varianta de luat in calcul ar fi si kitul Kanger Subox mini sau chiar Subox nano.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Alegere??

Mesaj de cristian »

claw scrie:Subscriu la recomandarea evic vtc mini kit, o varianta de luat in calcul ar fi si kitul Kanger Subox mini sau chiar Subox nano.
+ 10
marian77is
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 29, 2015 8:07 pm

Re: Alegere??

Mesaj de marian77is »

Mersi de sfaturi...asa ce am mai vazut prin Buc un istick 40w mixat cu un nautilus mini ...in total cam 300-330 ron ar fi o alegere buna??

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Alegere??

Mesaj de dsa »

Personal mi se pare cam mare pretul dar n-am folosit nici nautilus nici istick 40w asa ca nu pot sa ma pronunt asupra rentabilitatii
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Alegere??

Mesaj de claw »

La variantele de mod cu baterie integrata, ia in calcul ca dupa descarcarea bateriei trebuie sa astepti sa se incarce sau sa vapezi din ea conectata la usb (recomandat si nu prea, sunt destule cazuri in care s-au stricat destule porturi usb ale modurilor in felul asta) - idem baterii Ego.
Acum tu stii mai bine cum te impaci cu asta, cablul nu ar fi o problema, am in masina, acasa si la lucru, insa la un mod cu baterii interschimbabile iti pui dimineata un 18650 in mod si unul in buzunar si pana ajungi acasa nu ai treaba. Bineinteles acumulatorii 18650 ti-i incarci intr-un incarcator separat care nu costa cine stie cat.
Daca iti face asa mult cu ochiul istick-ul, o varianta ar fi 2 istick-uri, insa creste bugetul :-)
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Alegere??

Mesaj de claw »

Sau daca iti place iStick, atunci tc60w are acumulator interschimbabil, exista si un kit iStick tc60w cu atomizor Melo2, uite mai jos variante de comparatie:

https://www.fasttech.com/products/3024/10017484/3576500" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.fasttech.com/products/3024/10014483/3331400" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.fasttech.com/product/238550 ... tarter-kit" onclick="window.open(this.href);return false;
marian77is
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 29, 2015 8:07 pm

Re: Alegere??

Mesaj de marian77is »

Da,ultimele 3 par altceva..dar tre sa iau la inceput cursuri de la un expert...ptr reglaje si alte detalii[SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Alegere??

Mesaj de cristian »

marian77is scrie:Da,ultimele 3 par altceva..dar tre sa iau la inceput cursuri de la un expert...
Nu-i cazul, o sa te descurci foarte bine, sunt niste scule simplu de utilizat.
Si unde nu stii, intrebi. :OO
krait
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Dum Oct 11, 2015 7:29 pm

Re: Alegere??

Mesaj de krait »

sau poti sa te gandesti la un subtank mini(150 lei)(recomand varianta noua cu rba plus nu mai ai probleme cu alimentarea) are baza rba unde poti sa iti faci singur rezistentele sau rezistenta occ care ti-o poti achizitiona aprox 15 lei. + istick tc40w (200 lei)sau de pe fasttech 120 lei dar astepti o luna.
Scrie răspuns