Lichide ToB

Scrie răspuns
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

hitzuzu scrie:si vad un bătrân, gigolo tatuat cu facies de mafia si un roman sau rroman (nu sunt sigur) care nici măcar NU vapeaza si ne "garantează" ca i ingredientele sunt sigure.
Eu l-am vazut pe Lucian vapand. Daca tu nu l-ai vazut, nu inseamna ca nu o face.
Si daca unul e batran, celalalt e gigolo tatuat cu facies de mafia si unul e mai inchis la culoare, care e problema? Nu sunt tot oameni? Nu toti sunt tineri, destepti si frumosi ca tine. Asta e.

Daca zic ca hitler ar fi mandru de gandirea ta, te superi pe mine? :)
buttadeus scrie:Deranj mare e daca cineva spune ceva de rau de tob.
Sa inteleg ca urmatoarele afirmatii si intrebari facute de tine se refera strict la lichidele tob si nu la o persoana (sau persoane)?

"Ati vazut cum arata distribuitorul?"
"I-ati vazut pe proprietarii firmei?"
"Cum sa cumperi un produs care va ajunge in plamanii tai si care e distribuit de dl. Lucian???"
" Dupa ce am vazut "acctionariatul" si "distribuitorlul" m-am potolit."
"Cei trei din clipul lui Sorin aratau cam asa: Un batran, un gigolo si gradinarul lor imigrant care ii ajuta sa se inteleaga cu romaniii"

Probabil nu sunt eu capabil sa inteleg, dar am impresia ca aici te-ai legat direct de persoana nu de produs.

P.S.: bine ca Lucian nu are si ochii oblici. Era un "țigan chinez".
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Ce spune Cristi se adauga la ce am spus eu. Cum naiba au tot felul de certificate pentru "submarca" Fumetto si nimic pentru TOB? Am numit-o submarca doar pentru ca nu apare nimic despre ea pe site-ul lor.
Ca sa-i raspund si lui Vlad, alea erau doar o parte din motive (spune-ne si despre celelalte). Tu mai cumperi dintr-un magazin alimentar daca vezi ca vanzatorul are 'negru sub unghii'?
De ce nu ne pui si noua un print screen cu o comanda de-a ta cu produse bocaromatic? Sa vedem si noi daca chiar ai dat tu bani pe ceva de la ei? Nu ti se pare ca esti cam agresiv pentru un client (chiar si multumit)?
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

VladCatalin nu sunt genul de om care se supara.
Ti-ai lasa fiica sa aibă o relatie cu acel tip gigolo? Sau sa inhaleze ceea ce ii oferă el?
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

@buttadeus: comanda la AlphaVape Brașov a fost făcută telefonic așa că nu pot face printscreen la convorbirea telefonică.
Mie în continuare nu mi se pare că atunci când vorbești de o persoană nu vorbești de fapt despre un produs.
Atâta timp cât persoana care îmi vinde un produs alimentar respectă normele de igienă existente pentru acel tip de produs nu ma interesează ca e român, țigan, negru, arab, asiatic sau sud american.
Am refuzat să cumpăr mezeluri în momentul în care vânzătoarea întâi a pus mâna pe bani și fără să își pună mănuși.
Când ajung acasă voi încerca să îți raspund în măsura in care pot și la celalte întrebări / nelămuriri.

@hitzuzu: nu sunt genul de om care să facă o părere despre cineva în urma aspectului fizic, al naționalității, al culorii pielii. Dacă omul e om și se comportă ca atare e ok.
Așa că dacă as avea o fiică nu aș zice nu. Motivul il găsești mai sus.
Cât despre inhalat: dacă nu e vorba de lucruri ilegale, nu am și nu as avea nici o problemă.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Pai ilumineaza-ne si pe noi cum te-au convins aia ca respecta normele de igiena pentru acest tip de produs. Cu declaratiile de conformitate scrise de ei? Prin felul cum minte proprietarul cand spune ca produsele lor se vand bine afara dar ca noi suntem foarte exigenti iar dl. Lucian traduce ca au festelit-o cu primul lot dar vor incerca sa nu mai faca asta.
As ezita sa cumpar de la o mare firma care are ca distribuitor autorizat o persoana cu doar un nume chiar daca acea persoana ar fi blonda si cu ochi albastri!
In sfarsit, de ce sa-mi pierd eu timpul cu asta?
Concluzia este ca unii (printre care si eu) nu cumpara din motivele enumerate mai sus iar altii (printre care VladCatalin si Fanica) cumpara pentru ca nu sunt rasisti sau xenofobi. E bine asa?
Avatar utilizator
Gigi Mannix
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Oct 18, 2014 7:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de Gigi Mannix »

Dragul meu "buttadeus"....eu stiam ca urmasii lui Fane Babanul sunt niste baieti destepti....tu in afara de faptul ca te exprimi corect in limba natala....nu faci dovada de niciun gram de creier...acum stau si ma gandesc daca asta-i emanatia chestiei aia de-ar trebui s-o ai in cap...sau te-a pus cineva sa scrii .Staful meu prietenesc este ca mai intai de a-ti depana ideile sa te documentezi pentru a nu deveni penibil in dorinta ta de a-ti stabili probabil un anumit statut aici.Si mai am un sfat pentru tine....nu te mai osteni cu scrisul....nu-ti mai pierde timpul elucubrand penibilitati.....probabil ca in urbea ta esti Guru....aici....crede-ma esti......uru'....prima litera ti-o inchipui singur presupun... :OO
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Uite in ce am intrat! :)
Mai intai trebuie sa lamuresc faptul ca problema mea cu Fanica si a lui cu mine e din alte motive si n-are nicio treaba cu TOB.
Cat despre clona GigiMannix, de ce nu scrii cu user-ul adevarat? Ori vinzi sau distribui aceste lichide? Poate un administrator al forumului verifica cine s-a mai logat cu acel ip, ne spune cine esti si baneaza clona. Ce zici? :)
Mi-am exprimat o opinie asa cum altii si-au exprimat una contrara alei mele. Din partea mea, poate sa vapeze toata lumea TOB! Eu nu le cumpar. :)
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

@buttadeus

Dupa cat de inflacarat esti pentru a ataca parca imi vine sa cred ca ai un interes. Si daca e sa ma uit in urma la postarile tale cand esti de partea lui ivape cand se certa cu cei carora le plac lichidele ToB, mi se accentueaza ideea.

Daca doar nu iti plac lichidele de la ToB era suficient sa spui asta si, pentru ca vroiai sa faci un bine colegilor vaperi, si explicai de ce nu sunt bune.

Dar pentru ca tu spui ca nu sunt bune niste lichide pt ca cel care le-a adus in Ro arata nu stiu cum, ca un director al unei firme arata a tigan, etc, imi accentueaza ideea ca ai un interes financiar in treaba asta.

Poti sa fii sincer si sa recunosti care este interesul tau in treaba asta?
ImagineImagine
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

hitzuzu scrie:VladCatalin nu sunt genul de om care se supara.
Ti-ai lasa fiica sa aibă o relatie cu acel tip gigolo? Sau sa inhaleze ceea ce ii oferă el?
hitzuzu scrie:Eu de cand am dat de superior tărbaco mi-am golit sticluțele de liqua si dekang sa îl pot duce cu mine.
Nu stiu ce pun in ele dar de la alte vg-uri aveam cosuri pe spate, arsuri la stomac, scaun moale, vanturi si nasul înfundat.
Ori o las mai moale cu vapatul ori îmi iau varianta cu 0 nicotina ca îmi vine sa bag mai mult:)))
Aceeasi dilema o am si eu :|
Intentia mea nu este de a face reclama si nici nu ma interesează scandalul TOB atâta timp cat dupa 5 tipuri de lichide incercate(cele vândute pe piata online din ro) dau de un lichid care ma scuteste de senzatiile urate pățite.
Oricum e vorba de experiența mea cu ele.
Hotaraste-te, le vapezi lichidele ca sunt bune si ca nu iti fac rau sau nu le vapezi ca sunt oferite de "gigolo"?
ImagineImagine
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Lichide ToB

Mesaj de c__b »

Eu inca mai am o dilema, poate ma lamuriti voi:
Mai in primavara, fac si eu o prima (si ultima) comanda la ivape. Ceva PA, ceva Twisted, ceva baze Fumetto (va arat printscreenuri cu comanda?). Ma suna un domn de la ivape, sa ma anunte ca nu au pe stoc vanilie de la PA, o dam in discutie referitoare la bazele Fumetto, despre care tocmai ce se scrisese de bine aici, pe forum. La care domnul, foarte mandru, imi explica cum a facut italianul bazele acelea, asa cum le-a cerut ivape, si ca ce bune si ce bine este totul.

Acum cateva zile, citesc aici, in topic, cum zicea userul ivape ca de fapt ToB nu produce baze.

Acum stau si ma intreb, siderat, cand a mintit ivape? Atunci? Acum? In ambele dati?

Bre, cateodata ma gandesc ca ne meritam soarta! Cand a mai dat un producator de lichide e-cig dovada de atata deschidere? Cand s-a mai implicat atat de mult? Si cand se intampla, noi ce facem? Punem mana pe bate, pe furci, pe topoare! Frumos! @MaiTai, tineti-va tare! Urmati si voi, in curand; nu o zic ca amenintare sau ca ironie, insa o zic cu amaraciune! Asa se intampla cand incerci sa faci ceva, in tara asta a noastra! Capra vecinului, nu?

A-propos, am gustat si lichide de la MaiTai, 6 la numar, mi-am spus parerea personala in acel moment, cu bune si cu rele. Si sper intr-o evolutie.

Va salut vapand ToB! Pentru care va pot da printscreenuri cu comanda (11 arome si o baza).
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de Sanitarium »

buttadeus scrie: 4. Incerc sa ma las de vapat. Am inceput sa vapez in aprilie si de o luna vapez fara nicotina.
promiți?
Avatar utilizator
Gigi Mannix
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Oct 18, 2014 7:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de Gigi Mannix »

buttadeus scrie:Uite in ce am intrat! :)
Mai intai trebuie sa lamuresc faptul ca problema mea cu Fanica si a lui cu mine e din alte motive si n-are nicio treaba cu TOB.
Cat despre clona GigiMannix, de ce nu scrii cu user-ul adevarat? Ori vinzi sau distribui aceste lichide? Poate un administrator al forumului verifica cine s-a mai logat cu acel ip, ne spune cine esti si baneaza clona. Ce zici? :)
Mi-am exprimat o opinie asa cum altii si-au exprimat una contrara alei mele. Din partea mea, poate sa vapeze toata lumea TOB! Eu nu le cumpar. :)
Dragul meu...but....si nu mai stiu cum...dar atat este de ajuns...dar daca te-ai mai uita prin locurile pe unde mai 'umbla' vaperi ai vedea ca nu sunt o clona....chiar exist cu acest nume precum ...but....al tau dar exact cum au mai spus si baieti care te-au 'mirosit'...cam puti a ivape...asadar cum nu te-a indemnat sa cumperi Tob.....vapeaza mai departe porcariile tale chinezesti cu care te-ai obisnuit....fii fericit cu ele,noi astia mai prosti consumam....si culmea ne mai si place Tob...asta este...chestie de gusturi.
Avatar utilizator
Gigi Mannix
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Oct 18, 2014 7:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de Gigi Mannix »

degady64 scrie:@buttadeus

Dupa cat de inflacarat esti pentru a ataca parca imi vine sa cred ca ai un interes. Si daca e sa ma uit in urma la postarile tale cand esti de partea lui ivape cand se certa cu cei carora le plac lichidele ToB, mi se accentueaza ideea.

Daca doar nu iti plac lichidele de la ToB era suficient sa spui asta si, pentru ca vroiai sa faci un bine colegilor vaperi, si explicai de ce nu sunt bune.

Dar pentru ca tu spui ca nu sunt bune niste lichide pt ca cel care le-a adus in Ro arata nu stiu cum, ca un director al unei firme arata a tigan, etc, imi accentueaza ideea ca ai un interes financiar in treaba asta.

Poti sa fii sincer si sa recunosti care este interesul tau in treaba asta?
Prietene degady64,cum crezi tu c-ar avea 'but'...atata sange-n vintre sa recunoasca asta?....nu-ti dai seama ca s-ar face de cel mai mare cacao si el si cel ce l-o fi rugat (cinstit cu vrea cinzeaca de Dekamg)sa faca toata zavera asta? :OO
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

buttadeus scrie:Cum naiba au tot felul de certificate pentru "submarca" Fumetto si nimic pentru TOB? Am numit-o submarca doar pentru ca nu apare nimic despre ea pe site-ul lor.
Nu ti se pare ca esti cam agresiv pentru un client (chiar si multumit)?
In Italia sunt cca 20 de magazine ToBItalia, vezi harta
Iar aici scrie "We are official distributors of the brand ToB property of the Boca Aromatic Srl"

In ceea ce priveste certificatele daca te uitati pe ele, vedeai ca sunt pentru:"Liquido aromatizzato per sigarette elettroniche – Concentrazione di nicotina 1÷9,5. Nome del prodotto: CUBAN TOBACCO, GOLD TOBACCO... OASIS...", nu conteaza ca fac parte dintr-un brand sau altul, adica Fumetto sau ToB sau orice altceva scrie pe cutie, ci pentru lichidele cuban, gold, etc

Iar in ceea ce priveste agresivitatea, pot sa te citez (sper ca nu imi ceri drepturi de autor :D ) "Nu ti se pare ca esti cam agresiv pentru un client (chiar si NEmultumit)"?

Vapare placuta si mai putina agresivitate si nervi ca nu fac casa buna cu vapatul!
ImagineImagine
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

Gigi Mannix scrie: Dragul meu...but....si nu mai stiu cum...dar atat este de ajuns...dar daca te-ai mai uita prin locurile pe unde mai 'umbla' vaperi ai vedea ca nu sunt o clona....chiar exist cu acest nume precum ...
De ce nu recunosti ca esti o clona de fapt? Originalul Mannix este acesta
Imagine

:L) :L) :L)
ImagineImagine
Scrie răspuns