lichide de blackdevil

c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de c__b »

Incepator fiind cosumam dekang si hangsen, am incercat nu mai stiu cate, am facut combinatii, si tot nu eram multumit. Cautam totodata aroma de tutun; nu de tutun ars, dar de tutun. Am citit posturile legate de lichidele BD pe vapersforum, si am comandat. Am ajuns la un sortiment destul de diversificat, insa preponderent tabacuri.
Am fost nevoit pentru o saptamana sa revin la lichidele vechi. Am luat ce aveam prin casa, am vapat, am perceput un gust de stricat, cumva. Am cumparat alte dekanguri, hangsenuri, ce imi placeau inainte. Acelasi gust. A fost cea mai oribila saptamana ca vaper.

Ce am vapat de la BD, precum si calificativele mele, mai jos.
DISCLAIMER: cele de mai jos sunt preferinte si pareri personale, gusturile nu se discuta (paranteza - in multe locuri se lauda cubanul de la hangsen, eu am spalat de vreo trei ori atomizorul, am inlocuit rezistenta, si tot il simteam: odorizant ieftin de masina, tinut intre dinti). Mentionez de asemenea ca am zile / dimineti in care nu percep gusturile asa cum as dori. Asta nu inseamna ca voi putea suporta cubanul de mai sus.
Si acum, ca m-am facut clar, lista:
- Caledonian - matasos, putin acrisor
- French Pipe - percep vanilie, rom, tutun - in top 5 preferinte
- Nuty Pipe - pe asta l-am consumat cam repede, nu se omogenizase inca, deci nu il pot cataloga
- DeKa Pipe - si acesta a intrat cam repede la consum, ultimii 3-4 ml i-am simtit, o aroma de dk, cu inca ceva, bun
- BD Tobacco - nu stiu... Are ceva vanilie, cocos, ciocolata, habar n-am, dar e bun! - intra fara probleme in top 5 preferinte
- DK-TAB - pe asta l-am varsat ca boul pe covor, aproape tot. Am vapat sub un ml, mi-a ramas sub un ml. Imi place, am impresia ca si asta va ajunge in top preferinte. Doar ca trebuie sa mai testez
- GORILLA JUICE - bun, fara alte comentarii. Banane si tutun, racoritor. Merge si asta in top 5
- SHIRE TOBACCO - no comment, nr. 1 la mine. Are o aroma complexa, nuante lemnoase
- FORTUNE TOBACCO - inca il testez, nu am pot pronunta asupra lui, nu imi displace, nu sunt convins nici ca imi place
- boba's bounty - un lichid dulce, aromat, si asta merge in top 5; nu prea mai merge all day
- Mango - pentru mine a fost o surpriza. Placuta. E primul lichid non-tutun inafara de mente si piersici de la hangsen. Clar, la urmatoarea comanda voi da iama in "aprozarul" BD. Asta pe langa obisnuitele Shire, BD, si inca vreo doua tobacco-uri.

Cei care au vapat de la BD vor observa ca am inclinatie spre arome mai dulci. Motiv pentru care dupa ~ 4 ml vapati procedez la un dry burn la 'mizor. Na, asta e, astea sunt preferintele mele, acesta e reversul medaliei!

Aceasta e experienta personala de pana acum cu lichidele BD.

And out!
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de alexgogo-VA »

Pff... mi-a venit o pofta de bd tab, coco pipe, black pipe... preferatele mele :)
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de onlybrunet »

Si eu doresc niste lichide de la Blackdevil dar nu stiu cum il pot contacta.
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de Martin »

onlybrunet scrie:Si eu doresc niste lichide de la Blackdevil dar nu stiu cum il pot contacta.
Prin pm
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de onlybrunet »

Știe cineva cum pot intra in legătură cu blackdevill?
Pentru ca dau mesaj privat si nu raspunde,sau fac eu ceva greșit?
Avatar utilizator
csorin66
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 260
Membru din: Joi Aug 22, 2013 10:02 am
Localitate: Ploiesti

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de csorin66 »

onlybrunet scrie:Știe cineva cum pot intra in legătură cu blackdevill?
Pentru ca dau mesaj privat si nu raspunde,sau fac eu ceva greșit?
In weekend nu prea sta acasa, daca ai trimis PM o sa-ti raspunda
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lichide de blackdevil

Mesaj de onlybrunet »

Mulțam fain.
Scrie răspuns